Тільки зараз: що зробити з полуницею та суницею, щоб отримати мега-крутий урожай у 2025 році

Починати ці заходи на грядках із полуницею та суницею вже можна, як тільки потеплішає і ґрунт прогріється до 10 градусів тепла. Від цього залежить весь майбутній урожай.

Дачний сезон 2025 року вже можна вважати офіційно відкритим. Багато городників та садівників вже встигли побувати на своїх присадибних ділянках цими вихідними і навіть провести прибирання на дворі та у теплиці, а тепер можна приступати до основних робіт.

Одним з перших необхідно навести порядки на грядках з полуницею і суницею – очистити кущі, що перезимували, від мульчі і торішнього листя, а також провести оцінку їх стану. Ті рослини, які замерзли, необхідно ліквідувати, а з рештою провести низку заходів щодо відновлення.

Експерти розповіли, чи треба підживлювати полуницю в період плодоношення
Експерти розповіли, чи треба підживлювати полуницю в період плодоношення

Починати вже можна, як тільки потеплішає і ґрунт достатньо прогріється. Оптимальна температура становить +10-12 градусів. Спочатку досвідчені садівники рекомендують як слід зволожити грядку, щоб коріння кущів добре наситилося водою. Найкраще це робити в кілька етапів.

Після грядку накривають спанбондом, попередньо встановивши низькі дуги. Таким чином ви створюєте залишкам полуниці та суниці максимально комфортні умови – одночасно захищаєте від сонячних опіків, а також допомагаєте їй більш активно нарощувати молоде листя.

Що треба обов'язково зробити з полуницею та суницею навесні
Що треба обов’язково зробити з полуницею та суницею навесні

Щоб подвоїти ефект, можна перед тим як накривати кущі, замульчувати їх зрілим компостом або перегноєм. Таким чином ви убезпечите їх на випадок різкого повернення заморозків, а також трохи підживите після зимової сплячки.

Зазначимо, основні весняні підгодівлі полуниці та суниці проводять трохи пізніше, після того, як вони остаточно відновляться і з’являться міцне зелене листя.

Схожі статті

Знайшла неймовірний багаторічник на заміну трояндам: сусіди постійно розпитують

Троянди — це завжди прекрасний вибір, але що робити, якщо вони елементарно набридли? Розповідаємо про неймовірний багаторічник, який варто посадити.

Листя величезне та мʼясисте: першим ділом поливаю хости цим – з чого почати сезон 2025

Хоста — прекрасне доповнення до будь-якого ландшафту, особливо, якщо вона повністю здорова, доросла та має у своєму розпорядженні всі необхідні ресурси.

Таємний ворог: спочатку радував око, а потім перетворився на справжнє лихо для саду

Інколи бажаний гість в нашому саду може перетворитися на справжню дилему, так як починає йти проти планів свого господаря. Розповідаємо про таку рослину.

Чим посипати грядку при посадці томатів та перців? 1 порада моєї бабусі, яка працює завжди

Щоб отримати розкішні врожаї помідорів та перців, можна спробувати 1 секрет, яким користувалися наші бабусі та дідусі. Чим саме посипати грядку?

1 день вирішить абсолютно усе: коли у травні 2025 не можна садити огірки – не вродить

Після травневих свят городники продовжують активно працювати на ділянці. Сіяти огірки в останній місяць весни можна не кожного дня. "Сенсація" розповість, які дати несприятливі для цього.

Сорти винограду, які достигають навіть у Київській області: найбажаніша покупка дачників 2025

Чимало сортів винограду дають на півночі України дуже слабенький врожай. А навіть якщо ягід виростає достатньо, то вони можуть мати недобрий смак. То які сорти варто висаджувати, щоб все було чудово?