Помиляється кожен 2-ий дачник: 2 причини появи білого нальоту на землі і 2 способи це виправити

Є кілька основних причин, чому ґрунт на ваших рослинах став білим. Городники пояснили, що з цим робити вже, а найголовніше — чого не слід робити, щоб це не повторилося знову.

Білий наліт на землі біля рослин може стати справжньою загадкою для багатьох дачників. Часто причиною його появи є перенасичення ґрунту мінеральними добривами. Коли їх використовують у надмірній кількості, залишки солей накопичуються на поверхні. Але, таким чином, городники самі роблять так, що цей наліт з’являється на землі. Адже, самі умисно не дотримуються вказаних норм з використання добрив на упаковках. Скільки чого та як слід застосовувати знають найкраще виробники цього ж добрива. А от, українські самовпевнені городники, не завжди вчитуються в те, що пишуть на упаковках.

Ще однією поширеною проблемою є невірний баланс вологи в ґрунті. Перезволоження створює застій води і провокує утворення осадів на поверхні, тоді як недостатня кількість вологи може посилювати концентрацію солей. Тому, знову ж таки, садівники самі беруть, або надмірно заливають рослини водою, або недостатньо поливають їх. Найголовніше правило успішного вирощування рослин є те, аби все було в достатній кількості: і не багато, і не мало.

Городники пояснили, через що на ґрунті з'являється насичений білий наліт
Городники пояснили, через що на ґрунті з’являється насичений білий наліт

Нерідко білий наліт виникає через використання жорсткої води для поливу, яка містить велику кількість мінералів, таких як кальцій і магній. Вони, осідаючи на ґрунті, спричиняють появу нальоту. До того ж, іноді джерела води можуть бути заражені, що також впливає на стан ґрунту і здоров’я рослин. Тому, кожного року бажано брати воду зі своєї свердловини і досліджувати її. І робити це до того, як почати поливати свої рослини.

Щоб виправити ці помилки, у першу чергу варто звернути увагу на полив. Якщо це стосується розсади, а не поливу рослин у городі, то краще використовувати дощову або відстояну воду, адже вона менш насичена мінералами. Якщо ж вода все одно жорстка, можна додавати до неї кілька крапель лимонного соку або оцту, щоб пом’якшити її.

Щодо мінеральних добрив, їх слід застосовувати у межах норми. Утім, якщо ж цього вже не зробили, то слід провести розпушування верхнього шару землі, щоб поліпшити його повітрообмін. Ще один варіант — просто взяти й видалити верхній шар ґрунту та замінити його на свіжий. У разі потреби можна промити землю чистою водою, щоб змити залишки солей (або зробити це в розчині з лимонною кислотою). Тому, загалом, у всьому потрібно дотримуватися певної міри. А ретельне розпушування ґрунту допоможе одразу забезпечити доступ кисню до коріння рослин і дозволить уникнути застою вологи.

Схожі статті

Помідори виростуть величезними, якщо додати в ґрунт 1 простий інгредієнт: є на кожній кухні

Щоб виростити величезні помідори на своєму городі – достатньо зазирнути на кухню і серед відходів знайти цінне добриво для цього овоча. Більше подробиць розповідаємо далі.

Росте сама, пахне шиком і перетворює дачу на палац: ця квітка не потребує догляду взагалі

Дуже іронічно, що часто ми знаходимося в пошуках рослин, які можуть стати головною прикрасою нашого саду, і до того ж невибагливою, але не бачимо відповіді на поверхні.

3 хвороби троянд, які зустрічаються в кожному подвірʼї: як розпізнати і вилікувати вчасно

Останнім часом багато садівників стали скаржитися на проблеми з трояндами, які значно впливають на їхній зовнішній вигляд, а деякі квіти навіть не встигають розпуститися. Що робити?

У квітні полуниця потребує цього як повітря: 2 склянки під кущ – влітку ягодами грядку завалить

Якщо хочеться отримати розкішний врожай полуниці, необхідно подбати і про якісне підживлення. Розповідаємо в нашому матеріалі, що можна для цього використати.

Зола для картоплі: інструкція із застосування, дозування та переваги “зольної” підживки

Картоплю відносять до невибагливих культур, але при посадці її все ж таки потрібно трохи підгодувати. Найчастіше використовую золу, але робити це треба з розумом.

А якщо бабусі помилялися? Народні засоби для городу, від яких мало користі – міфи та реальність

Перш ніж застосовувати на городі якийсь із "перевірених бабусиних засобів", уважно зважте всі "за" та "проти", щоб не витратити час даремно або не зіпсувати весь урожай.