Білий наліт на землі біля рослин може стати справжньою загадкою для багатьох дачників. Часто причиною його появи є перенасичення ґрунту мінеральними добривами. Коли їх використовують у надмірній кількості, залишки солей накопичуються на поверхні. Але, таким чином, городники самі роблять так, що цей наліт з’являється на землі. Адже, самі умисно не дотримуються вказаних норм з використання добрив на упаковках. Скільки чого та як слід застосовувати знають найкраще виробники цього ж добрива. А от, українські самовпевнені городники, не завжди вчитуються в те, що пишуть на упаковках.
Ще однією поширеною проблемою є невірний баланс вологи в ґрунті. Перезволоження створює застій води і провокує утворення осадів на поверхні, тоді як недостатня кількість вологи може посилювати концентрацію солей. Тому, знову ж таки, садівники самі беруть, або надмірно заливають рослини водою, або недостатньо поливають їх. Найголовніше правило успішного вирощування рослин є те, аби все було в достатній кількості: і не багато, і не мало.

Нерідко білий наліт виникає через використання жорсткої води для поливу, яка містить велику кількість мінералів, таких як кальцій і магній. Вони, осідаючи на ґрунті, спричиняють появу нальоту. До того ж, іноді джерела води можуть бути заражені, що також впливає на стан ґрунту і здоров’я рослин. Тому, кожного року бажано брати воду зі своєї свердловини і досліджувати її. І робити це до того, як почати поливати свої рослини.
Щоб виправити ці помилки, у першу чергу варто звернути увагу на полив. Якщо це стосується розсади, а не поливу рослин у городі, то краще використовувати дощову або відстояну воду, адже вона менш насичена мінералами. Якщо ж вода все одно жорстка, можна додавати до неї кілька крапель лимонного соку або оцту, щоб пом’якшити її.
Щодо мінеральних добрив, їх слід застосовувати у межах норми. Утім, якщо ж цього вже не зробили, то слід провести розпушування верхнього шару землі, щоб поліпшити його повітрообмін. Ще один варіант — просто взяти й видалити верхній шар ґрунту та замінити його на свіжий. У разі потреби можна промити землю чистою водою, щоб змити залишки солей (або зробити це в розчині з лимонною кислотою). Тому, загалом, у всьому потрібно дотримуватися певної міри. А ретельне розпушування ґрунту допоможе одразу забезпечити доступ кисню до коріння рослин і дозволить уникнути застою вологи.