2 помилки і врожаю більше не побачите: що не можна робити з полуницею навесні 2025

Кожен дачник намагається приділити якомога більше часу конкретній рослині на ділянці, щоб вона потім віддячила смачним врожаєм, але іноді такі дії недоречні.

Як тільки весна стає теплішою, полуниця починає активно рости після зимового спокою. У цей час садівники намагаються активно діяти, щоб допомогти рослині пробудитись і в майбутньому отримати гарний врожай. Однак, часто деякі дії зі сторони дачників можуть призвести до проблем, в результаті рослина ослабне і не дасть омріяну кількість смачних плодів.

Найбільш поширеною помилкою є надмірне обрізання старого листя. Річ у тім, що саме всередині весни полуниця активно росте, тому багато садівників вважають, що якщо якомога швидше видалити старі гілки, то рослина буде краще розвиватись. Але насправді така дія може виявитись фатальною для рослини, адже листя виконують важливу роль у фотосинтезі, а їх видалення призводить до ослаблення культури.

Садівники розсекретили одну дію, яка призводить до зниження врожайності полуниці
Садівники розсекретили одну дію, яка призводить до зниження врожайності полуниці

Також листя захищає рослину від весняних заморозків і перегріву, воно слугує природним укриттям для ніжних паростків. Якщо повністю його зрізати, то це призведе до пошкодження нових паростків під впливом морозів або ультрафіолетових променів.

Другою поширеною помилкою є розрихлення ґрунту поблизу коріння полуниці. Коренева система цієї рослини розташована дуже близько до поверхні, тому будь-яке необережне розпушування може серйозно пошкодити корені. Рекомендується просто замульчувати ґрунт тонким шаром компосту чи соломи.

Садівники розсекретили одну дію, яка призводить до зниження врожайності полуниці
Садівники розсекретили одну дію, яка призводить до зниження врожайності полуниці

Варто видаляти лише сухі, пошкоджені і хворі листки, залишати слід здорове листя, навіть  якщо виглядає воно не зовсім ідеально. Повну обрізку необхідно проводити після збору врожаю, а не навесні. У середині квітня важливо підгодувати полуницю, адже саме в цей період закладаються квіткові бруньки і полуниця потребує калію та бору.

Схожі статті

Як швидко відклеїти жуйку від одягу або взуття: натуральний та ефективний спосіб, що спрацює

Ці прості поради дозволять зберегти ваші речі у відмінному стані після того, як на них приклеїлася жувальна гумка. Методи дуже прості, зрозумілі, а головне — ефективні. Спробуйте і ви!

Ці рослини додають саду фактурності та певної текстури: квіти, які слід посадити в 2025 році

Додайте фактурності, гармонії та довговічності вашому саду, створюючи неповторний ландшафт із цими рослинами. Вони подарують саду стиль і чарівність на довгі роки.

Фантастичний спосіб підживлення: груші налилися соком за 2 тижні, а врожаю ціла гора

Щоб груші вродили великими та соковитими, можна спробувати простий спосіб підживлення, який завжди спрацьовує стовідсотково. Розповідаємо в матеріалі, як це зробити.

Мурахи не наблизяться до півоній: просто поєднайте борошно із цим аптечним засобом

Мурахи завжди знаходяться біля півоній, адже їх аромат привертає до себе. Інколи здається, що прибрати їх з куща просто неможливо. Але є метод!

Як отримати врожай гороху в 3 рази більше, не стараючись: прийом, яким користувалися бабусі

Спробуйте цей простий трюк і обов'язково зберете неймовірну кількість врожаю гороху. Розповідаємо про метод підвищення якості плодоношення даної культури.

“Реанімуємо” позеленілий в теплиці ґрунт – 3 простих способи повернути землі родючість

Теплиця — прекрасний варіант для будь-кого, хто хоче вирощувати смачні овочі та фрукти, зокрема екзотичні майже круглий рік. Але є і побічні ефекти.