Бабуся ніколи не садила картоплю на Великдень і не збирала на Покрову – ось чому

Весна – період проведення активних городніх робіт. Чому наші бабусі ніколи на саджали картоплю на Великдень та не збирали врожай на Покрову? Про це розповідаємо у матеріалі "Сенсації".

Під час посадки картоплі багато українських господарів беруть до уваги не тільки погодні умови, але й релігіозні свята. Зокрема, багатьох городників цікавить питання, чи можна займатись дачними справами у Страстний тиждень та на Великдень.

Насправді ще в наших бабусь існувала прикмета щодо робіт на городі у перед Великоднем та у саме свято Воскресіння Христа. Існує думка, що посаджені перед цим святом культури приживаються набагато краще. Тому саджати наприклад, картоплю на Страсному тижні – можна і треба. Причому проводити ці роботи бажано лише після відвідування церкви, а завершити їх бажано до страсної п’ятниці. Тобто, у Велику Суботу та на Великдень займатись посадкою картоплі вже не можна. Бо виросте вона дрібною і великим врожаєм не порадує.

Чому не можна саджати картоплю на Великдень
Чому не можна саджати картоплю на Великдень

 

Досвідчені городники радять висаджувати картоплю на грядки до Великодня. Якщо вірити народним прикметам, то посаджена після цього свята бараболя виросте маленькою і не вродить.

Особливі народні прикмети існують і щодо збору врожаю. Наші предки вірили, що потрібно усі городні роботи завершити до свята Покрова. Це ж правило стосується і викопування картоплі. За новим календарним стилем Покрова святкують в Україні 1 жовтня. Тому до цієї дати бажано завершити усі роботи на городі чи в саду.

Чому не можна викопувати картоплю на свято Покрови
Чому не можна викопувати картоплю на свято Покрови

Городники намагаються зібрати увесь врожай пізніх культур, як-то морква, капуста або буряк. Адже в день церковного свята працювати не можна, а після Покрови дуже швидко настануть холоди.

Схожі статті

Всі дачники в захваті від них: 3 сорти огірків та 2 сорти помідорів, які дають найкращий урожай

Серед величезного асортименту огірків та помідорів буває важко обрати щось конкретне. Але й експериментувати з невідомими сортами не хочеться. То чому б не обрати ті, що вже перевірені городниками?

Зарано? Ні, вчасно: пересадка півонії навесні – 3 речі, які необхідно обовʼязково знати

Якщо необхідно пересаджувати півонії, то садівники в один голос скажуть, що це робиться восени. Але якщо взялися навесні, то що робити? Відповіді в нашому матеріалі.

Розміром з виноград та солодша, ніж мед: 2 підживки, які збільшують врожай малини втричі

Після такого підживлення ягоди ростуть настільки рясно, що тільки встигай збирати, їсти та консервувати. Це добриво готується за лічені хвилини, не коштує ні копійки, а його ефективність вражає.

Урожай броколі буде багатшим, ніж на фермах: 3 цінних поради, які гарантують успіх

Броколі — рослина не вибаглива. Але ці 3 речі справді змінюють усе. Суцвіття великі, щільні й ростуть швидко. Ці поради вже перевірені багатьма городниками та працюють безвідмовно.

Газон у бетоні: геніальне рішення, яке дозволить зробити ваше подвір’я красивим і практичним

Газон чи бетонне подвір'я? Кожен варіант має свої переваги та недоліки. То чому б не взяти найкраще від обох? Газон у бетоні — це практичне рішення, яке стає все популярнішим.

Саджаю цей сорт картоплі, і спину не гну: ні нематоди не боїться, ні колорадського жука

Цей сорт картоплі завжди дивує господарів щедрими врожаями і стійкістю до розповсюджених шкідників – нематоди і колорадського жука. Чим приваблива картопля "Каменський" – розповідає "Сенсація".