Через це півонії кілька років не цвітуть: 3 неочевидні причини, про які ви не здогадуєтеся

Ця квітка не з простих, і вона кожного разу це доводить. Що може послужити причиною того, що з року в рік вона не дає бутонів і не розквітає? Розповідаємо в матеріалі.

Пів діла придбати півонії та посадити у себе в саду. Може скластися так, що очікуваного цвітіння так і не відбудеться. Звичайно, це може засмутити будь-яку господиню чи городника, адже хочеться стати свідком цього неймовірного процесу. Що вже казати про шалений аромат, яким півонії нагороджують тих, хто за ними доглядав.

Так склалося, що причин такого явища може бути вдосталь. У нашому матеріалі розповідаємо, що ви могли впустити і не помітити.

Чому півонії не цвітуть роками

Що зробити з півоніями навесні для пишного цвітіння
Експерт розповів, чому півонії не цвітуть роками

Перш за все, причиною може послужити банальна пересадка справа в тому, що півонія дуже важко реагує на подібні процедури, і після розсаджування може на цвісти декілька років підряд. Окрім того, квітка дуже довго розвивається, а це означає, що робити з нею подібне часто не можна. Садівники рекомендують ділити кущ раз на 10 років. Доволі солідна цифра, авжеж?

Чим підживити півонії навесні
Експерт розповів, чому півонії не цвітуть роками

Іншою причиною може бути банальна посуха. Справа в тому, що попри ту кількість води, яку ви вносите у кущі, її все одно може бути недостатньо. Зокрема, земля часто забивається, і не пропускає необхідну кількість вологи. У такому випадку необхідно трохи попрацювати сапкою без страху пошкодити коріння, адже нам важливіше, аби воно отримало підживлення.

Також зверніть свою увагу на кислотність ґрунту. Для півоній надзвичайно важливо зростати у нейтральному середовищі, і будь-яке відхилення в ту чи іншу сторону здатне принести проблеми.

Якщо земля кисла її необхідно нейтралізувати харчовою содою, якщо вона занадто лужна, то можна внести розчин оцту чи лимонної кислоти. Головне: робіть розчини з низькою концентрацією, інакше лише нашкодите.

І не забувайте, що півонії все ж таки люблять затишок і не надто стійкі до протягів. Навіть якщо здоров’я рослини не погіршиться, пелюстки одразу опадуть, і ви не зможете насолодитися видовищем.

Схожі статті

Сушити не треба: 2 методи правильно зберігати зелень, щоб вдома завжди був її запас

Щоб мати можливість приготувати свіжу розкішну страву, під рукою завжди мають бути гілочки зелені. Як організувати правильне зберігання? Розповідаємо в нашому матеріалі.

Колишній чоловік Ані Лорак розповів про новий роман: ось чому 13-річна донька проти нього

Після завершення шлюбу з Ані Лорак Мурат наробив ще немало шуму в українському шоу-бізнесі, адже неодноразово намагався влаштувати своє особисте життя.

Після часнику та цибулі саджаю тільки ці культури: 5 найкращих рослин для сівозміни

Після часнику та цибулі важливо правильно вибрати наступні культури. Аграрії рекомендують 5 найкращих варіантів. Це раціонально використовувати все ресурси вашого городу.

Дуже (не) корисні сусіди: аграрії назвали 3 правила висівання чорнобривців на грядках

Чорнобривці та овочеві грядки. Хтось вважає, що вони є ідеальними сусідами. Але досвідчені господарі можуть з цим не погодитися. Адже деякі культури не в захваті від таких "сусідів".

30 різних добрив в одній копійчаній підживці: городники пояснили, чим підготувати полуницю

Полуниця буде великою та соковитою, якщо дати їй правильну підживку. Є простий засіб, який зможе замінити одразу декілька добрив. Цим методом користуються всі досвідчені городники.

Врожаю буде стільки, що набридне збирати: 4 народних способи підживлення огірків

Огірки будуть родити цілими мішками, якщо знати декілька простих секретів. Народні підживки працюють краще за хімію. Ось 4 способи, які реально збільшують урожай.