Чорнобривці і ці 10 культур — несумісні речі: що не можна садити поруч із цими квітками й чому

Чорнобривці, як і більшість овочей, не зі всіма рослинами на грядці товаришують - що краще не висаджувати біля цих квітів і чому це має знати кожен дачник?

Чорнобривці часто саджають для захисту рослин від шкідників і грибкових захворювань, адже вони містять фітонциди, які відлякують комах. Також вони сприяють покращенню здоровʼя інших рослин. Однак, не зі всіма чорнобривці товаришують на грядці. Деякі рослини навпаки можуть почати негативно розвиватись під впливом цієї квітки.

Не рекомендується висаджувати поруч бобові культури, такі як квасоля, горох і сочевиця. кореневі виділення цих квітів можуть порушити розвиток корисних бактерій і призвести до уповільнення росту бобових рослин. Злакові культури, такі як кукурудза, жито, пшениця, овес, вони теж можуть мати певні труднощі з ростом. Чорнобривці негативно впливають і на ріст капусти. Кореневі виділення цієї квітки можуть затримувати розвиток таких коренеплодів – редька, ріпа.

Городники розповіли, що краще не садити поруч із чорнобривцями
Городники розповіли, що краще не садити поруч із чорнобривцями

Незважаючи на це, чорнобривці все одно активно висаджують на ділянках завдяки своєму привабливому вигляду та посухостійкості. Крім цих моментів, чорнобривці покращують якість ґрунту, вони не лише знищують шкідників, а й уникають появи різних захворювань.

Відомо, що нині такі квіти використовують і в кулінарії, як пряність до мʼясних і рибних страв. Також вони мають місце у народній медицині, а саме сухі суцвіття чорнобривців, вони профілактичні властивості при цукровому діабеті та захворюваннях підшлункової залози і нервової системи.

Городники розповіли, що краще не садити поруч із чорнобривцями
Чорнобривці проти попелиці на городі

Особливо чорнобривці відлякують нематод, тож рекомендується біля них висаджувати полуницю. Якщо посадити ці квіти поряд із суницею, то ви надасте їй захист від довгоносика, з огірками – від попелиці, а з цибулею – від цибулевої мухи. Багато садівників створюють клумби з чорнобривцями біля молодих плодових дерев.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.