Чорнобривці часто саджають для захисту рослин від шкідників і грибкових захворювань, адже вони містять фітонциди, які відлякують комах. Також вони сприяють покращенню здоровʼя інших рослин. Однак, не зі всіма чорнобривці товаришують на грядці. Деякі рослини навпаки можуть почати негативно розвиватись під впливом цієї квітки.
Не рекомендується висаджувати поруч бобові культури, такі як квасоля, горох і сочевиця. кореневі виділення цих квітів можуть порушити розвиток корисних бактерій і призвести до уповільнення росту бобових рослин. Злакові культури, такі як кукурудза, жито, пшениця, овес, вони теж можуть мати певні труднощі з ростом. Чорнобривці негативно впливають і на ріст капусти. Кореневі виділення цієї квітки можуть затримувати розвиток таких коренеплодів – редька, ріпа.

Незважаючи на це, чорнобривці все одно активно висаджують на ділянках завдяки своєму привабливому вигляду та посухостійкості. Крім цих моментів, чорнобривці покращують якість ґрунту, вони не лише знищують шкідників, а й уникають появи різних захворювань.
Відомо, що нині такі квіти використовують і в кулінарії, як пряність до мʼясних і рибних страв. Також вони мають місце у народній медицині, а саме сухі суцвіття чорнобривців, вони профілактичні властивості при цукровому діабеті та захворюваннях підшлункової залози і нервової системи.

Особливо чорнобривці відлякують нематод, тож рекомендується біля них висаджувати полуницю. Якщо посадити ці квіти поряд із суницею, то ви надасте їй захист від довгоносика, з огірками – від попелиці, а з цибулею – від цибулевої мухи. Багато садівників створюють клумби з чорнобривцями біля молодих плодових дерев.