Бруньки почали розкриватися і тут прогнозують мороз: як вберегти бруньки дерев і весь врожай

Дотримуючись цих простих, але ефективних заходів, ваші дерева успішно перечекають весняні заморозки та віддячать щедрим урожаєм. Усе настільки зрозуміло, що справиться навіть новачок!

Весняні заморозки можуть стати справжнім викликом для садівника, особливо коли мова йде про захист бруньок та квітів дерев. Поки бруньки перебувають у стадії спокою, вони здатні витримувати температуру до мінус 20 градусів морозу. В такому стані дерево не потребує особливого захисту навіть перед прогнозованим похолоданням. Але ситуація змінюється, щойно брунька прокидається і на ній з’являється перше листя. На цьому етапі, який називається “зелений конус”, мороз нижче п’яти градусів вже несе певні ризики для майбутнього врожаю.

Особливо вразливими стають бутони, які щойно з’явилися на деревах. Вони можуть витримувати температуру лише до мінус двох градусів. А якщо бутони починають відкриватися, навіть незначне похолодання до нульової позначки здатне призвести до занепаду квіток. У таких випадках потрібно діяти негайно, адже саме квіти визначають майбутній урожай.

Городники пояснили, як вберегти бруньки дерев від заморозків
Городники пояснили, як вберегти бруньки дерев від заморозків

Щоб захистити сад від таких неприємностей, найкращим рішенням є обробка дерев антистресовими засобами, які продаються у садівничих магазинах. Їх потрібно наносити не перед самими морозами, а заздалегідь, за одну-дві доби. Один із найефективніших варіантів — мегафол. Цей стимулятор значно підвищує стійкість рослин до низьких температур, зміцнюючи їхній імунітет. Розводити його потрібно чітко за інструкцією, яка вказана на упаковці, і ретельно обробляти бруньки.

Молоді дерева, крім обприскування, бажано огорнути агроволокном. Це створить додатковий захист від морозу і допоможе рослинам зберегти свої сили. З дорослими деревами так не вийде, тому, деякі садівники радять розводити багаття, щоб підняти температуру повітря в саду під час заморозків на кілька градусів. А завдяки диму від багаття, мороз не буде опускатися.

Схожі статті

Помідори не тріскатимуться: як виростити великі та солодкі томати – всього 3 правила

Навіть огородник-початківець зможе виростити великі і солодкі томати, якщо буде дотримуватися цих 3 основних правил. Жодного потрісканого плоду!

Часник не любить надлишку добрив, але є один нюанс: перше підживлення для часнику у 2025-му

Дотримуючись простих рекомендацій, можна підготувати часник у городі до тривалого сезону та отримати восени великий урожай. Цю пряність зможе виростити навіть садівник-новачок.

Станете огірковим “магнатом”: цей сорт для Вінницької області завалить урожаєм ледачих дачників

Обрати правильний сорт огірків - завдання не з простих, але з можливих - який один сорт є ідеальним у всьому, а плодоносить довго і рясно? Агрономи розсекретили його.

За цими синенькими ганяються всі городники: найпопулярніший сорт баклажанів – супершвидкостилий

Цей сорт баклажанів є чудовим вибором для тих, хто прагне отримати високий урожай із мінімальними затратами часу. Він стійкий до хвороб, смачний, підходить навіть для консервування.

Ці 2 інгредієнти не можна змішувати: яку помилку роблять 99% городників перед посадкою картоплі

Щоб отримати хороший урожай картоплі, потрібно підготувати грядки та внести ряд добрив, але головне не переборщити та не змішувати ці 2 інгредієнти.

Врятує сад від білокрилки: дві красиві квітки, які допоможуть позбутися підступного шкідника

Як позбутися найпоширенішого шкідника садів та городів за допомогою натуральних засобів. Після цього білокрилка назавжди забуде дорогу на вашу ділянку.