3 варіанти добрив, без яких нікуди! Подаруйте лаванді друге життя – чим її підживити в 2025

Лаванда не лише прикладає сад, а й "прибирає" шкідників з ділянки, але щоб вона довго цвіла, потрібно потурбуватись про її підживлення - як, коли і чим?

Лаванда потребує підживлення, адже саме воно забезпечує її цвіт і здоровий ріст. Надмірне насичення рослини поживними речовинами може призвести до небажаних наслідків, а саме лаванда почне випускати забагато зелені, а це в результаті зменшить кількість квітів або спричинить загибель рослини. У звʼязку з цим квітникарі радять обирати ті добрива, які стимулюватимуть цвітіння.

Найефективнішим продуктом для підживки є подрібнена яєчна шкаралупа. Вона багата на кальцій, який поступає в ґрунт та живить корені рослини. Необхідно посипати подрібнену шкаралупу навколо основи лаванди і все.

Садівники розповіли, чим підгодувати лаванду, щоб цвіла цілий сезон
Садівники розповіли, чим підгодувати лаванду, щоб цвіла цілий сезон

Наступний варіант передбачає використання кавової гущі. Вона містить азот, який необхідний для росту лаванди. Цей продукт потрібно посипати навколо рослини і змішати з ґрунтом.

Лаванда є чутливою до мінеральних добрив, тому тут важливо підібрати правильну підгодівлю. Дієвими є добрива, які містять калій і фосфор. Для цього можна застосовувати суперфосфат, калімагнезію. Мінеральні добрива можна використовувати як розчин або в сухому вигляді.

Садівники розповіли, чим підгодувати лаванду, щоб цвіла цілий сезон
Садівники розповіли, чим підгодувати лаванду, щоб цвіла цілий сезон

Що стосується частоти підживлення, то потрібно приділити особливу увагу лаванді навесні під час її пробудження, коли вона має потребу в азоті. З початком бутонізації азот слід виключити з підживлення та використовувати калійно-фосфорні добрива. Якщо лаванда була висаджена в правильному місці і ви гарно за нею доглядаєте, то протягом перших років її не потрібно підживлювати. Перше підживлення проводиться на 4-5 рік після посадки.

Симптоми дефіциту поживних речовин проявляються у вигляді уповільненого росту, слабкого цвітіння та деформації стебел і листя. Найчастіше листя і квітка стають бляклими, “вигорають”.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.