“Термоядерна” їжа для слимаків: розпорошіть це на грядках весною – шкідники не підповзуть

Слимаки на городі можуть накоїти таких справ, що потім і врожаю не дочекаєтеся. Тому розбиратися із ними варто вчасно. Розповідаємо, які народні засоби можна для цього обрати.

Слимаки – небезпечні шкідники, які можуть суттєво пошкодити врожай або й взагалі залишити господарів без нього. Щоб цього не сталось, дачники використовують для боротьби із цими черевоногими різноманітні народні засоби. Наприклад, відлякують слимаків ароматною кавовою гущею, яєчною шкаралупою, морськими водоростями або ж пастками з пива.

Ефективним засобом проти слимаків на ділянці є часникова вода, а також – сіль.

Серед усіх народних засобів, які можуть принести велику користь в боротьбі зі слимаками на городі – можна окремо виділити звичайнісіньку кавову гущу. Нею посипають ділянки на домашньому городі, які найбільше полюбляють ці черевоногі шкідники.

Городники розповіли, як прогнати слимаків з городу
Городники розповіли, як прогнати слимаків з городу

Слимаки просто ненавидять каву, тому така підживка точно відвадить їх з вашого городу. В аналогічний спосіб працюватиме також і деревний попіл. Він викликатиме подразнення на тілі шкідників, тому вони всіляко будуть уникати ділянок, де тільки помітять попіл або кавову гущу.

Велика кількість городників вважає ефективним засобом проти слимаків на городі і подрібнену яєчну шкаралупу. Перед використанням її перемелюють в крихту або ж товчуть на маленькі шматочки. Головне, щоб залишались гострі краєчка. Шкаралупу висипають навколо рослин, які можуть атакувати вночі слимаки. Коли шкідники заповзатимуть на грядку, шкаралупа буде залишати на їх тілі рани. Після такої підгодівлі вони на ваш город більше лізти не захочуть.

Городники розповіли, як та чим прогнта слимаків з городу: допоможе засіб, який можна знайти на кожній кухні
Городники розповіли, як та чим прогнта слимаків з городу: допоможе засіб, який можна знайти на кожній кухні

Ще один ефективний засіб в боротьбі зі слимаками – це харчова сіль з кухні. Деякі городники посипають нею грядки – проте із цим методом варто бути обачними. Адже сіль впливатиме не тільки на шкідників, але й на якість ґрунту, на якому будуть рости овочеві культури чи ягоди. Тому розсипати сіль краще за все на доріжках між грядками. Слимаки “крокуватимуть” по ним, отримають порцію солі і загинуть від зневоднення.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.