Картопля не любить надлишку добрив, але є один нюанс: що конкретно потрібно зробити

Відомо, що картопля не любить надлишку добрив і погано росте у ґрунті, який містить багато органіки. Особливо якщо ви плануєте ранню посадку.

Щоб збільшити врожайність тієї чи іншої культури, щороку городники вносять перед посадкою в ґрунт цілий перелік органічних та мінеральних добрив. Якщо для одних рослин – це тільки на користь, то для картоплі може завдати справжньої шкоди. Звичайно ж рослина потребує підживлення та якісного ґрунту, але робити це потрібно гранично акуратно.

Зазначимо, що зазвичай добрива під картоплю вносять восени. За цей період органіка перепріває, а мінеральні добавки створюють сприятливі умови майбутніх посадок. Навесні залишається лише додати трохи підживлення в кожну лунку.

Агрономи пояснили, чому не варто поспішати з посадкою картоплі
Агрономи пояснили, чому не варто поспішати з посадкою картоплі

Однак, якщо наприкінці сезону не вдалося внести добрива, то вводити свіжу та агресивну органіку (коров’як чи свіжий послід) вже не варто. Занадто мало часу залишається для їх засвоєння та перегнивання. Мало того, вона завдасть картоплі багато проблем – погіршить роботу коренів, а також приверне капустянку. Особливо потрібно бути обережними тим городникам, які планують ранню посадку.

Які добрива можна використовувати для картоплі?

Бажано взяти компост, що добре перепрів, або перегній. У такому вигляді він буде повністю безпечним для майбутніх картопляних посадок. Якщо ж добриво не дозріло, і йому потрібно якийсь час полежати, то вносити підживлення не варто. Або зробити це дуже ранньою весною, щоб до травня грядки були повністю готові.

Можна використовувати ще деревну золу, яка дає картоплі цілий комплекс поживних речовин. Також вона відлякує ґрунтових шкідників.

Агрономи назвали перевірений спосіб, як виростити ранню картоплю
Агрономи назвали перевірений спосіб, як виростити ранню картоплю

Відмінно показали себе сидерати, які дуже добре насичують ґрунт поживними речовинами та одночасно допомагають боротися зі шкідниками. Щоправда, сіяти їх треба восени, а навесні – закладати ґрунт.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.