Зробіть це із саджанцем граната, і він зможе перезимувати: не страшні навіть сильні морози

Все більше українців намагаються виростити у себе на ділянці гранат. І багато у кого виходить. Розповідаємо, як це зробити за допомогою декількох простих кроків.

Гранат — розкішна рослина з величезною історією, хорошими декоративними якостями і неймовірно смачними плодами. Зерна гранату активно використовуються в кулінарії, а також для приготування різних напоїв. Що вже казати про шкірку, яка має терпкий смак та аромат, і також високо цінується.

В Україні зими стали менш холодними, рідко випадає сніг. У зв’язку з цим, особливо на півдні, все більше господарів намагаються вирощувати гранати, адже це дуже цінна культура. Але головний виклик, з яким можуть зіштовхнутися всі городники — це раптовий мороз, який падає навіть до позначки – 10. У таких умовах гранат може загинути. Як знизити таку імовірність?

Як підвищити морозостійкість саджанців граната

Аграрії пояснили, як виростити гранат у своєму городі в селі
Садівник розповів, як підвищити морозостійкість саджанців граната

Перш за все, ви маєте подбати про здоров’я рослини. Якщо вона хвора, то такий стрес, як мороз одразу може полишити її життєвих сил для боротьби. У випадку, коли кущ дійсно повен сил — він здатен триматися і при гірших умовах.

Не забувайте про помірний полив, так як гранат не терпить застою вологи, правильно обрізку для формування рівномірного цвітіння, а також уникнення постійного контакту між листям та гілками, а також внесення добрив.

Але що ж на рахунок морозостійкості? Якщо у вашому регіоні морози короткотривалі, то рослинні нічого не загрожує. Достатньо буде прикрити основу її стовбура сухим листям та травою. Це буде прекрасне природне накриття, що зберігатиме тепло і не дозволятиме морозу пробратися до життєво важливого вузла у рослини.

Якщо ж у вас морози часто бувають тривалими, можуть продовжуватися декілька тижнів, ще й без снігу, доведеться йти на хитрощі.

У регіонах із суворими зимами рекомендують вирощувати гранат у контейнері. На літо його виставляють на вулицю, а з настанням холодів заносять у тепле приміщення.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.