Гранат — розкішна рослина з величезною історією, хорошими декоративними якостями і неймовірно смачними плодами. Зерна гранату активно використовуються в кулінарії, а також для приготування різних напоїв. Що вже казати про шкірку, яка має терпкий смак та аромат, і також високо цінується.
В Україні зими стали менш холодними, рідко випадає сніг. У зв’язку з цим, особливо на півдні, все більше господарів намагаються вирощувати гранати, адже це дуже цінна культура. Але головний виклик, з яким можуть зіштовхнутися всі городники — це раптовий мороз, який падає навіть до позначки – 10. У таких умовах гранат може загинути. Як знизити таку імовірність?
Як підвищити морозостійкість саджанців граната

Перш за все, ви маєте подбати про здоров’я рослини. Якщо вона хвора, то такий стрес, як мороз одразу може полишити її життєвих сил для боротьби. У випадку, коли кущ дійсно повен сил — він здатен триматися і при гірших умовах.
Не забувайте про помірний полив, так як гранат не терпить застою вологи, правильно обрізку для формування рівномірного цвітіння, а також уникнення постійного контакту між листям та гілками, а також внесення добрив.
Але що ж на рахунок морозостійкості? Якщо у вашому регіоні морози короткотривалі, то рослинні нічого не загрожує. Достатньо буде прикрити основу її стовбура сухим листям та травою. Це буде прекрасне природне накриття, що зберігатиме тепло і не дозволятиме морозу пробратися до життєво важливого вузла у рослини.
Якщо ж у вас морози часто бувають тривалими, можуть продовжуватися декілька тижнів, ще й без снігу, доведеться йти на хитрощі.
У регіонах із суворими зимами рекомендують вирощувати гранат у контейнері. На літо його виставляють на вулицю, а з настанням холодів заносять у тепле приміщення.