Внесіть під кущі півоній це 1 натуральне добриво, і увесь сад буде в квітах: і ніякої хімії

Півонії потребують велику кількість різних мікроелементів для того, аби порадувати своїх господарів пишним цвітінням. І в цьому питанні їм доволі легко допомогти.

Достатньо лише внести декілька натуральних добрив, і ситуація може в корені змінитися. Рослина буде активно розвивати не тільки квітконоси, але і кореневу систему, що лише прискорить ріст та розвиток.

У нашому матеріалі ми розповімо про незвичайний спосіб підживлення цих квітів. Мова піде не про звичні нам добрива, такі як компост чи коровʼяк. Справа в тому, що півонії дуже полюбляють таке підживлення, як кісткове борошно. У його складі неймовірна кількість фосфору та кальцію, що насичує ґрунт необхідними мікроелементами.

Квітникарі розповіли, чим підживити півонії для пишного цвітіння

Квітникарі розповіли, коли та чим підживлювати півонії навесні 2025
Квітникарі розповіли, чим підживити півонії для пишного цвітіння

Звичайно, таке борошно можна придбати на місцевих комбінатах. Втім, його також можна зробити самостійно. Для цього збираємо кістки з-під використаного м’яса, висушуємо його на сонці протягом декількох днів, після чого його можна розробити молотком.

Далі кидаємо ці кістки у кавомолку та перетворюємо на дрібний порошок. Вносимо дане добриво навесні під корінь. Таке борошно дуже довго розкладається у землі, тому вносять його лише раз на рік, і не більше. Візьміть це на замітку, коли будете готувати добриво. Якщо у вас велика кількість півоній, вам в будь-якому випадку все одно доведеться робити великий об’єм.

Також не забувайте, якщо ви вносите органічні добрива, вони мають бути добре відстояними. Висока якість підживлення призведе до хорошого росту та цвітіння, але погана може спровокувати появу різних хвороб, і навіть механічні пошкодження коріння, які чутливо реагують на високий вміст азоту.

Також нагадуємо про необхідність захистити свої півонії від мурах. Перед цвітінням бо то не привертають увагу різних шкідників за рахунок солодкого аромату та смаку. Найкращим варіантом буде борна кислота, адже інсектициди здатні пригнічувати таку ніжну рослину.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.