Овочі, які були вирощені на власному городі – завжди виростають смачнішими та більш корисними. Деякі з них чудово будуть рости в тіні і без великої кількості сонця. Розповідаємо нашим читачам, які культури можна посадити у затінку та отримати від них щедрий врожай.
Якщо ваша городня ділянка розташована в затінку – це зовсім не привід відмовлятись від посадки на цій ділянці овочів. Головне – обрати ті культури, які добре будуть рости в тіні. Зазвичай вони не потребують особливого догляду і обов’язково порадують господарів щедрим врожаєм.

Багато овочевих рослин воліють рости на відкритих та добре освітлених сонцем ділянках городу. Прямі сонячні промінчики необхідні їм для фотосинтезу та формування рясного врожаю. Водночас деякі листяні різновиди овочів набагато краще почувають себе в тіні та напівтіні. Прямі сонячні промені можуть зменшити їхній врожай та обпалити листя.

Отже, які саме овочі можна посадити на тіністих ділянках? Наводимо їх список далі:
- спаржева квасоля;
- буряк;
- пастернак;
- редька та редиска;
- зелений горошок;
- пекінська капуста;
- часник;
- брокколі;
- селера
По сусідству з цими культурами також можна висаджувати й інші тіньолюбні культури. Наприклад, різні види салатів, материнки, м’яти, мелісси, щавлю та кропу.

В південних регіонах країни доволі легко можна виростити в напівтіні огірки із кабачками. На відкритих сонячних ділянках ці овочі можуть рости погано, та й палючі промені можуть обпекти їхнє листя.

Зауважимо, що рослини, які ростуть в тіні – не дають багатих врожаїв. Однак період їхнього плодоношення збільшується. Ріст в тіні особливо добре впливатиме на врожай зелені. Вона виросте ніжнішою за рахунок відсутності агресивного впливу прямих сонячних променів.