Розсада падає й витягується? Мої 3 правила, щоб стояла, як “олов’яний солдатик”

Якщо розсада формується витягнутою, то вона має слабке коріння та стебло, низьку стійкість до хвороб і невисоку врожайність. Тому треба дотримуватися простих правил, які гарантують гарну розсаду.

Витягнута розсада — це велика проблема. Слабкі стебла, які зрештою просто не зможуть нормально сформуватися та витримувати не лише вагу плодів, а навіть листя, є одним з багатьох наслідків. Також у слабкої розсади зазвичай таке ж погано розвинене коріння. А через це рослина не зможе отримувати достатньо поживних речовин, що погано вплине на врожайність та навіть стійкість городини до хвороб і шкідників.

Але чому це відбувається? Основною причиною витягування та падіння розсади є нестача світла. Навіть якщо ви ставите горщики з нею прямо на підвіконня, то сонця рослинам все одно не вистачатиме. Навесні дні коротші, та й інтенсивність сонячного світла менша, ніж влітку. Та виправити цю проблему дуже легко — просто встановити над розсадою штучне освітлення, щоб продовжити світловий день до 12-14 годин.

Городники поділилися 3 правилами, як уберегти розсаду від витягування
Городники поділилися 3 правилами, як уберегти розсаду від витягування

Важливо не ставити лампи надто високо, інакше рослини продовжать тягнутися до них, або надто низько, бо через це листя та стебла можуть пошкодитися. Оптимально — близько 20-30 см від верхівки рослин. Якщо розсада стоїть на підвіконні, то варто також щодня повертати контейнери з нею на 180°. Завдяки цьому рослини не хилитимуться в сторону вікна, де отримують більше світла, а ростимуть прямо.

Важливу роль при формуванні розсади також відіграють температура, полив та щільність посадки. Якщо рослини висаджені надто густо, то навіть коли світла вистачає, вони тягнуться вгору, конкуруючи між собою. Температура протягом дня має бути 20-22°C, вночі — в межах 16-18°C. Протягів допускати не можна. Полив має бути помірним. Перезволожений ґрунт призведе до гниття, сухий — до зупинки росту.

Схожі статті

Повісила ганчірку – попелиця зникла: через 2 дні на цих шкідників не буде навіть натяку

Цей простий і доступний спосіб підходить для всіх, хто прагне вести садівництво екологічно й ефективно. Тож варто спробувати і переконатися, що природа може бути вашим надійним союзником.

Що зробити з полуницею, якщо ви дійсно налаштовані на добрий врожай: без цього зараз не обійтися

Якщо ви дійсно налаштовані отримати хороший урожай полуниці, щоб вистачило наїстися, а також закрити варення та джеми, то доведеться трохи попрацювати. Без цього не обійтися!

Усього кілька крапель на відро води: універсальний засіб для городу у маленькій пляшечці

Як зробити універсальний диво-засіб, який допоможе впоратися з багатьма проблемами на дачі, а також послужить підживленням для рослин та підвищить родючість ґрунту.

Ніколи не використовуйте це супер-добриво у свіжому вигляді, якщо не хочете втратити врожай

Як з'ясувалося, не всі екологічно чисті складові можна використовувати у вигляді добрива у свіжому вигляді. Якщо ви налаштувалися на добрий урожай, то забудьте про це.

Якщо до вас у гості на дачу навідалися кроти: найпростіший спосіб відправити їх за двері

Багато дачників вважають кротів помічниками, адже вони допомагають впоратися з капустянками, слимаками та личинками різних жуків на ділянках. Однак іноді ці маленькі ненажери доставляють проблеми.

Сад без сонця? Ці 3 рослини створять для вас зелений куточок там, куди не дістає проміння

Створити розкішний сад вдома без сонячного проміння не тільки реально, але ще й дуже легко, адже є безліч рослин, які його не переносять. Як це зробити?