Витягнута розсада — це велика проблема. Слабкі стебла, які зрештою просто не зможуть нормально сформуватися та витримувати не лише вагу плодів, а навіть листя, є одним з багатьох наслідків. Також у слабкої розсади зазвичай таке ж погано розвинене коріння. А через це рослина не зможе отримувати достатньо поживних речовин, що погано вплине на врожайність та навіть стійкість городини до хвороб і шкідників.
Але чому це відбувається? Основною причиною витягування та падіння розсади є нестача світла. Навіть якщо ви ставите горщики з нею прямо на підвіконня, то сонця рослинам все одно не вистачатиме. Навесні дні коротші, та й інтенсивність сонячного світла менша, ніж влітку. Та виправити цю проблему дуже легко — просто встановити над розсадою штучне освітлення, щоб продовжити світловий день до 12-14 годин.

Важливо не ставити лампи надто високо, інакше рослини продовжать тягнутися до них, або надто низько, бо через це листя та стебла можуть пошкодитися. Оптимально — близько 20-30 см від верхівки рослин. Якщо розсада стоїть на підвіконні, то варто також щодня повертати контейнери з нею на 180°. Завдяки цьому рослини не хилитимуться в сторону вікна, де отримують більше світла, а ростимуть прямо.
Важливу роль при формуванні розсади також відіграють температура, полив та щільність посадки. Якщо рослини висаджені надто густо, то навіть коли світла вистачає, вони тягнуться вгору, конкуруючи між собою. Температура протягом дня має бути 20-22°C, вночі — в межах 16-18°C. Протягів допускати не можна. Полив має бути помірним. Перезволожений ґрунт призведе до гниття, сухий — до зупинки росту.