Мурахи на дачній ділянці часто стають справжньою проблемою для дачників. Безумовно, для довкілля ці комахи можуть бути корисними, однак в них є і суттєві мінуси. В саду та на городі мурахи створюють силу силенну неприємностей, збудовують свої підземні ходи прямісінько на стежках, заважають працювати дачникам та псують корисні рослини. Ба більше – саме мурахи стають причиною появи на ділянці ще одного шкідника – попелиці.
Як відомо, позбутись її доволі важко, тому найкращий варіант – не запускати ситуацію та боротись із мурахами вчасно.
Розповідаємо про кілька засобів від них позбавитись.
Засіб № 1: Окріп
Замість хімічних засобів з магазину багато дачників використовують для боротьби із мурахами та мурашниками в саду… крутий окріп. Ним рясно поливають ґрунт в місці розташування мурашників і комахи-шкідники загинуть. Щоправда, 100% результату цей метод не гарантує. Все одно якась частина мурах та й залишиться живою.
Засіб № 2: Оцет столовий

Приблизно 100 грамів 9% столового оцту розводять у 10 літрах води. Цим розчином поливають мурашині ходи в саду та на городі.
Засіб № 3: Кавова гуща
Відпрацьована кавова гуща – перевірений та надійний засіб для боротьби із мурахами на дачній ділянці. Перед використанням її ретельно висушують, а потім – розкладають в місцях розташування мурашиних ходів та мурашників.
Засіб № 4: Соняшникова олія
Обприскати мурашник та мурашині ходи можливо також і соняшниковою олією. Вона має різкий аромат, який буде не до вподоби мурахам. І після такої обробки шкідники покинуть насиджені місця та свої збудовані мурашники в пошуках менш “запашних” місць.
Засіб № 5: Натуральні трави та спеції

Спеції та натуральні пряні трави також мають спеціфічний та різкий аромат, який відлякуватиме мурашок. В якості помічників у боротьбі з мурахами можна застосовувати червоний пекучий перець, подрібнені пижмо та полин, висушену мелену гвоздику.
Ці інгредієнти потрібно розсипати поблизу від мурашників і тоді шкідники підуть геть.