Перше підживлення для перців: 2 добрива, які варто дати рослинам після висаджування на городі

Якість та кількість врожаю перців багато в чому залежить від того, як ви підживите рослини на початку. Важливо не пропустити вдалий момент, але й не перестаратися з добривами.

Після висаджування розсади перцю в город важливо не впустити момент і дати рослинам правильне підживлення. Завдяки цьому кущі гарно почуватимуться на новому місці та активно розвиватимуться. Аграрії радять вносити 2 добрива через 7-10 днів після висаджування. У цей період перець потребує більше азоту для формування міцного листя та коріння, а також трохи калію й фосфору для загального зміцнення.

Власне, азотне підживлення й має стати першим. Його можуть дати сечовина чи нашатирний спирт. На 10 л води знадобиться всього столова ложка нашатирю. Полив таким розчином допоможе перцям наростити зелену масу та швидше піти в ріст. Зрозуміти, що рослині не вистачає азоту, дуже легко по стану листя: його мало, воно дрібне чи бліде. Але краще не доводити до таких ситуацій та підживлювати перці вчасно.

Агрономи порадили 2 добрива для першого підживлення перцю
Агрономи порадили 2 добрива для першого підживлення перцю

Другим варіантом добрива після висадки має бути комплексне мінеральне. Можна придбати нітроамофоску або спеціальний мікс для овочів. Такі суміші містять і фосфор, і калій, і мікроелементи, які потрібні для формування майбутнього врожаю. Їх можна розчинити у воді та полити під корінь, або внести сухими, а потім добре пролити грядку. Головне — не перевищувати дозування, щоб не обпалити коріння.

Але щоб все це спрацювало ще краще, варто підживлювати перці ще під час висаджування. Для цього в кожну лунку додавайте трішки перегною або компосту. Деякі городники також сиплють по жмені попелу. Такі органічні добрива створюють хорошу основу. Проте першого підживлення вони не замінять, тому це все має працювати комплексно. Також можна використовувати легкий біостимулятор, як Епін чи гумат калію.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.