Уся небезпека грибкових захворювань на рослинах полягає в тому, що вони не тільки пригнічують ріст, заражають плоди, та знищують естетичний вигляд представників флори, а ще й легко переносяться у повітрі. Так, спори можуть заразити усі рослини, які знаходяться навколо. А обробки часто включають не тільки обприскування дерева чи куща, а ще й землі навколо.
Безумовно, коли ви бачите, що рослина захворіла, необхідно одразу позбавити її від листя та гілок, де вже видніється проблема. А далі справа за препаратами. Що необхідно зробити, аби через декілька місяців не знайти моніліоз на своїх фруктах?
Експерт розповів, як обробити дерева від моніліозу

Перед розпусканням квіткових бруньок (рожевий бутон – початок цвітіння) потрібно провести обприскування фунгіцидом “Хорус”, здійснивши одну-дві обробки. Рекомендується збагатити розчин “Хорус” додаванням інсектициду “Актора”. Це стане додатковим захистом від шкідників, які активно починають діяти після підвищення температури. Так, вже на початку травня молоде листя буде дуже привабливим для мурах та попелиці.

Також рекомендуємо додавати у ці розчини амінокислоту. Це робиться для кращого прилипання. Адже травень — місяць дощів, і препарати можуть швидко з митися, що в результаті зведе усі ваші старання нанівець.
Проводити процедуру необхідно до розпускання бруньок. Як відомо, плодові дерева цвітуть у різний період часу, тому провести обробку доведеться декілька разів, якщо у вас багатий фруктовий сад.
Також обробити даними препаратами можна свої декоративні кущі, включаючи троянди та гортензії. Також нагадуємо, що працювати з фунгіцидами необхідно вранці або ввечері, аби на свіжий препарат не потрапляло сонячне проміння.