Ніякого моніліозу вже під час цвітіння: ця проста обробка – головний прийом всіх городників

Грибкові недуги часто бувають непомітними на початку свого розвитку, і дають про себе знати, коли на плодах вже помітні ознаки. Як одразу не допустити цього?

Уся небезпека грибкових захворювань на рослинах полягає в тому, що вони не тільки пригнічують ріст, заражають плоди, та знищують естетичний вигляд представників флори, а ще й легко переносяться у повітрі. Так, спори можуть заразити усі рослини, які знаходяться навколо. А обробки часто включають не тільки обприскування дерева чи куща, а ще й землі навколо.

Безумовно, коли ви бачите, що рослина захворіла, необхідно одразу позбавити її від листя та гілок, де вже видніється проблема. А далі справа за препаратами. Що необхідно зробити, аби через декілька місяців не знайти моніліоз на своїх фруктах?

Експерт розповів, як обробити дерева від моніліозу

Садівники пояснили, які плодові дерева не можна саджати поруч
Експерт розповів, як обробити дерева від моніліозу

Перед розпусканням квіткових бруньок (рожевий бутон – початок цвітіння) потрібно провести обприскування фунгіцидом “Хорус”, здійснивши одну-дві обробки. Рекомендується збагатити розчин “Хорус” додаванням інсектициду “Актора”. Це стане додатковим захистом від шкідників, які активно починають діяти після підвищення температури. Так, вже на початку травня молоде листя буде дуже привабливим для мурах та попелиці.

Експерт розповів, як прогнати птахів з ділянки з плодовими деревами
Експерт розповів, як обробити дерева від моніліозу

Також рекомендуємо додавати у ці розчини амінокислоту. Це робиться для кращого прилипання. Адже травень — місяць дощів, і препарати можуть швидко з митися, що в результаті зведе усі ваші старання нанівець.

Проводити процедуру необхідно до розпускання бруньок. Як відомо, плодові дерева цвітуть у різний період часу, тому провести обробку доведеться декілька разів, якщо у вас багатий фруктовий сад.

Також обробити даними препаратами можна свої декоративні кущі, включаючи троянди та гортензії. Також нагадуємо, що працювати з фунгіцидами необхідно вранці або ввечері, аби на свіжий препарат не потрапляло сонячне проміння.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.