Ніколи не висаджую огірки на грядки до “знакового” дня: ось коли в 2025-му можна це робити

Огірки — культура стійка та невибаглива, але так само вимагає нашої любові. Тоді вона здатна віддячити відрами багатого врожаю. Коли краще садити цей овоч?

Огірки в Україні прийнято вирощувати дуже давно. Ця культура вимоглива до хімічного складу грунту або кліматичних умов. Хіба що через теплолюбивість овоча, його необхідно саджати кожного року наново. Хоча у своєму природному середовищі огірок розростається і плодоносить дуже довго, так як розвивається у субтропічних поясах.

Експерт розповів, коли варто сіяти насіння огірків

Як правильно прищипувати огірки
Експерт розповів, коли варто сіяти насіння огірків

Влітку в Україні достатньо висока температура для того, аби такі культури швидко розвивалися та давали врожай. Але коли необхідно садити огірки?

Є багато інформації на сайті рахунок, зокрема календарів. Але краще орієнтуватися на прогноз погоди. Справа в тому, що якісне насіння, яке оброблене препаратом, варто садити вже в достатньо комфортні умови, щоб рослина не отримала шок.

Тому ми поміщаємо насіння у лунку лише тоді, коли температура повітря стійко тримається на позначці 15 градусів і немає загрози повернення заморозків або різкого похолодання. Тобто, це як правило кінець квітня, початок травня і не раніше.

Окрім того, для нас дуже важливо, щоб температура землі також була стабільною, не коливалася і відзначалося позитивною тенденцією. Для того, аби підтримати хороші умови для вирощування огірків, найперший полив варто проводити теплою водою.

Садівники назвали копійчаний засіб, який допоможе захистити огірки від борошнистої роси та пожовклого листя
Експерт розповів, коли варто сіяти насіння огірків

Повірте, огірок поставиться до вас з вдячністю за цей нюанс. Коли рослина буде дорослою, ви можете також імітувати природні умови зростання даного овочу для того, аби він краще себе почував. Так, огірки полюбляють підвищену вологість, помірний, але тривалий полив. Тому досвідчені господині вставляють порізані пляшки біля кущів огірків, роблять перфорацію у корпусі і заливають туди воду. Таким чином огірок отримує велику кількість вологи протягом тривалого часу.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.