Не бульби, а трофеї: 1 жменька “сміття” в лунку, і картопля виросте великою та без дротяника

Мрієте про щедрий врожай картоплі? Тоді використовуйте хороше добриво. І за ним не обов'язково бігти в садовий магазин. Іноді найкраще підживлення городники викидають, вважаючи його сміттям.

Щоб картопля виросла великою та гарною, її варто підживлювати ще на етапі посадки. Але що саме класти в лунку? Варіантів добрив існує безліч. І річ не тільки про готові магазинні суміші. Насправді найкращим підживленням часто стають звичайні побутові відходи, які часто летять до смітника. Наприклад, бананові шкірки, які багаті калієм, яєчна шкаралупа дає кальцій, кавова гуща — азот, а подрібнений картон розпушує ґрунт.

І це лише деякі з десятків варіантів. Але все ж найкраще добриво городники готують з 3 компонентів: деревна зола, тютюновий пил та гірчична макуха. Золу можна цілком зібрати самостійно в печі чи просіяти після багаття. Решта ж компонентів обійдеться максимально дешево, але забезпечить неймовірний результат.

Садівники пояснили, що додати в лунку для великої картоплі без шкідників
Садівники пояснили, що додати в лунку для великої картоплі без шкідників

Зола — це справжній скарб для картоплі. Вона містить калій і фосфор, які стимулюють формування бульб, роблять їх щільними та соковитими. Достатньо жмені на лунку, щоб корені отримали стартовий стимул для росту. А ще зола зменшує кислотність, створюючи ідеальні умови для гарного росту картоплі.

Тютюновий пил — неочікуваний, але потужний союзник. Він діє як природний інсектицид. Достатньо змішати ложку пилу з землею в лунці, щоб відіграти чималу кількість шкідників. Це краще за звичайну хімію, бо діє поступово та не накопичується в бульбах. Але не перевищуйте дозування, бо корисні мікроорганізми цього не люблять.

Садівники пояснили, що додати в лунку для великої картоплі без шкідників
Садівники пояснили, що додати в лунку для великої картоплі без шкідників

Гірчична макуха містить багато азоту та сірки. А це корисно для нарощування зеленої маси та формування гарних бульб. Макуху потрібно додавати в лунки разом з пилом та золою. Так утвориться комплексне підживлення. А ще своїм ароматом вона трохи відлякуватиме колорадських жуків.

Схожі статті

Кожна крапля на рахунку: чим поливати троянди для пишного і безперервного цвітіння

Троянди відрізняються особливою вдячністю, коли мова йде про весняні підкормки. Достатньо декількох підживлень, і ваші кущі цвітуть безперервно.

Всі дачники в захваті від них: 3 сорти огірків та 2 сорти помідорів, які дають найкращий урожай

Серед величезного асортименту огірків та помідорів буває важко обрати щось конкретне. Але й експериментувати з невідомими сортами не хочеться. То чому б не обрати ті, що вже перевірені городниками?

Зарано? Ні, вчасно: пересадка півонії навесні – 3 речі, які необхідно обовʼязково знати

Якщо необхідно пересаджувати півонії, то садівники в один голос скажуть, що це робиться восени. Але якщо взялися навесні, то що робити? Відповіді в нашому матеріалі.

Розміром з виноград та солодша, ніж мед: 2 підживки, які збільшують врожай малини втричі

Після такого підживлення ягоди ростуть настільки рясно, що тільки встигай збирати, їсти та консервувати. Це добриво готується за лічені хвилини, не коштує ні копійки, а його ефективність вражає.

Урожай броколі буде багатшим, ніж на фермах: 3 цінних поради, які гарантують успіх

Броколі — рослина не вибаглива. Але ці 3 речі справді змінюють усе. Суцвіття великі, щільні й ростуть швидко. Ці поради вже перевірені багатьма городниками та працюють безвідмовно.

Газон у бетоні: геніальне рішення, яке дозволить зробити ваше подвір’я красивим і практичним

Газон чи бетонне подвір'я? Кожен варіант має свої переваги та недоліки. То чому б не взяти найкраще від обох? Газон у бетоні — це практичне рішення, яке стає все популярнішим.