Ці 2 інгредієнти не можна змішувати: яку помилку роблять 99% городників перед посадкою картоплі

Щоб отримати хороший урожай картоплі, потрібно підготувати грядки та внести ряд добрив, але головне не переборщити та не змішувати ці 2 інгредієнти.

Кожен городник знає, що картопля, як і багато рослин на грядках, споживає багато поживних речовин, а також кожен новий сезон потребує якісного ґрунту. Тому перед посадкою обов’язково потрібно наситити ґрунт корисними елементами. Як правило, добрива для картоплі вносять восени, щоб за зимовий період органіка встигла розкластися і перепріти, а мінеральні речовини створили найсприятливіші умови для зростання. Але якщо ви пропустили цей момент, то ще не пізно зробити це зараз.

Городники розсекретили найефективніший метод викопування картоплі
Городники розсекретили найефективніший метод викопування картоплі

Однак ви повинні пам’ятати, що навесні органічні добрива (коров’як і свіжий послід) краще вже не використовувати, тому що замість користі вони принесуть лише проблеми.

Як грамотно підготувати ґрунт для картоплі та які добрива найкраще внести у ґрунт?

В першу чергу це деревна зола, яка дає картоплі цілий комплекс поживних речовин, а також чудово справляється з низьким з низьким рН і робить ґрунт більш волого- та повітропроникним. Ухвалена норма становить від 100 до 300 г на 1 кв. м ділянки. Але ви повинні пам’ятати, що якщо ви вносите деревну золу, мінеральних добрив вже використовувати категорично не можна, тому що рослини втратять частину азоту, який необхідний їм для дозрівання бульб.

Чому не можна додавати золу в лунки з картоплею
Чому не можна додавати золу в лунки з картоплею

Ще один варіант наситити ґрунт під посадку картоплі – це внесення добре перепрілого компосту або перегною. Ухвалена норма від 6 до 8 кг на 1 кв. м.

Ідеальним варіантом будуть сидерати. Якщо восени ви можете вибрати будь-які, то навесні необхідно брати тільки культури, що швидко ростуть, які встигнуть зійти до початку посадки. Можна використовувати гірчицю або маслянисту редьку або суміші – фацелію + гірчицю, а також горох + овес/ячмінь.

Схожі статті

Магнолії ростимуть в кожному городі та саду: сорт, що цвіте двічі за сезон і добре приживається

Цей сорт підкорить ваше серце й зробить ваш сад унікальним. Вражаючі квіти магнолії, яскравий аромат і витривалість створять ідеальні умови для справжньої гармонії та краси.

Кожна крапля на рахунку: чим поливати троянди для пишного і безперервного цвітіння

Троянди відрізняються особливою вдячністю, коли мова йде про весняні підкормки. Достатньо декількох підживлень, і ваші кущі цвітуть безперервно.

Всі дачники в захваті від них: 3 сорти огірків та 2 сорти помідорів, які дають найкращий урожай

Серед величезного асортименту огірків та помідорів буває важко обрати щось конкретне. Але й експериментувати з невідомими сортами не хочеться. То чому б не обрати ті, що вже перевірені городниками?

Зарано? Ні, вчасно: пересадка півонії навесні – 3 речі, які необхідно обовʼязково знати

Якщо необхідно пересаджувати півонії, то садівники в один голос скажуть, що це робиться восени. Але якщо взялися навесні, то що робити? Відповіді в нашому матеріалі.

Розміром з виноград та солодша, ніж мед: 2 підживки, які збільшують врожай малини втричі

Після такого підживлення ягоди ростуть настільки рясно, що тільки встигай збирати, їсти та консервувати. Це добриво готується за лічені хвилини, не коштує ні копійки, а його ефективність вражає.

Урожай броколі буде багатшим, ніж на фермах: 3 цінних поради, які гарантують успіх

Броколі — рослина не вибаглива. Але ці 3 речі справді змінюють усе. Суцвіття великі, щільні й ростуть швидко. Ці поради вже перевірені багатьма городниками та працюють безвідмовно.