Багато дачників, особливо новачків зіштовхуються з такою проблемою, як пожовтіння кропу, незважаючи на те, що догляд за ними був правильним. Тоді городники починають думати, що вся справа в поливі, і якщо більше поливати рослину, то вона краще буде виглядати. Насправді така думка є хибною, адже надлишок і нестача вологи можуть спричинити зміни кольору листя на жовтий.
Якщо листя згорнуте в трубочку, то це свідчить про нестачу води, а надмірний полив призводить до загнивання коріння.

Ще однією поширеною причиною пожовтіння листя кропу є надмірна загущеність посівів. Якщо ви посадили кріп занадто щільно, то стебла виростуть слабкими, а нижнє листя буде неналежного вигляду. Найкращою відстанню між насінинами є 2 см. У випадку густих сходів потрібно провести проріджування.
Також важливе значення має кислотність ґрунту, адже якщо вона підвищена, то це негативно відобразиться на культурі. Городники радять внести золу, адже вона допомагає нейтралізувати середовище.

Наступна причина полягає в освітленості, хоч і кріп любить багато світла, але він погано реагує на пряме сонячне проміння в найспекотніші години. Щоб уникнути пересихання, варто використовувати агроволокно з 10:00 – 16:00 години дня.
Не забувайте про шкідників, попелиця здатна швидко нашкодити кропу. Регулярно оглядайте грядки та в разі потреби застосовуйте відповідні засоби.
У новачків часто виникає питання, що треба зробити, щоб кріп зійшов максимально швидко. Тому розповідаємо один дієвий метод, який передбачає попереднє замочування насіння. Насіння кропу необхідно помістити у невелику ємність і залити горілкою так, щоб вона повністю його покривала. Тримати його там потрібно приблизно 15 хвилин. Після цього насіння слід промити під проточною водою, а потім просушити.

Кріп найкраще росте на освітлених ділянках з родючим і пухким ґрунтом. Перед посівом землю слід перекопати, додати гній та деревну золу. Насіння необхідно занурити на глибину до 2 см, відстань між рядами 20 см, потім землю потрібно ущільнити й полити.
Щоб прискорити процес сходження, можна посіви накрити плівкою або агроволокном. Догляд включає в себе регулярний полив, усунення бур’янів та розпушування ґрунту. Щоб завжди мати свіжий врожай, рекомендується висівати кріп кожні два тижні.