Ідеальна підживка для півоній навесні 2025 року – порадують вас пишним цвітінням

Якщо господар забезпечить півоніям гарний догляд, то вони віддячать йому пишним цвітінням. І головну роль в цьому гратиме якісне підживлення. Яким воно повинно бути – читайте у нашому матеріалі.

Ідеальне підживлення для півоній навесні 2025 року впливатиме на кількість квіточок на кущі. В цьому матеріалі розглянемо основні етапи підживлення та їх особливості. Дотримуючись кількох правил підживки ви зможете досягнути того, що кущі півоній будуть всипані пишними квіточками – на заздрість сусідам та радість господаря.

Одне із головних добрив для півоній навесні – це азот. Як тільки перші паростки з’явилися із землі – під кущ вносять або сечовину, або ж аміачну селітру. Також можна додати в ґрунт натуральне підживлення, в якому окрім азоту містяться також й інші поживні речовини, що так необхідні рослині.

Квітникарі розповіли, чим підживити півонії навесні 2025 року, щоб вони пишно квітли
Квітникарі розповіли, чим підживити півонії навесні 2025 року, щоб вони пишно квітли

Півонії на домашній клумбі добре відгукуються на коров’як. Необхідно взяти 1 літр коров’яку та розвести в 10 літрах води. Потім настояти 5 днів та полити цим розчином кущі. Для цього на кожну рослину виливають по 2 літри цього розчину. Підживлення проводять по вологому ґрунту. І тому якщо весна занадто суха – кущі півоній спочатку добре поливають.

В аналогічний спосіб півонії підживлюють пташиним послідом. Тільки на 10 літрів води беруть 0.5 літри курячого посліду.

Також півонії можна підживити комплексними мінеральними добривами, які містять в собі в рівній кількості калій, азот та фосфор. Азот відповідатиме за нарощування зеленої маси, фосфор необхідний для утворення квіток і розвитку коріння. Калій же забезпечить більш пишне і тривале цвітіння.

Вдруге півонії підживлюють перед появою квітів. Як тільки на кущі почнуть формуватися бутони, проводять друге підживлення. Але цього разу потрібно зробити акцент на калій. Саме завдяки йому бутони розвиватимуться повноцінно, виростуть пишними і великими. Та й в’янути довго не будуть. Якщо ж рослина буде потерпати від дефіциту калію – квіткові бутони можуть навіть розпуститися бо ж квіточка виросте занадто дрібною.

Для підживлення півоній в період цвітіння можна використати будь-яке універсальне калійне добриво. Його потрібно використовувати у відповідності із інструкцією. В магазині можна також придбати добрива для квітучих рослин.

Чим підживити півонії навесні, щоб вони пишно квітли
Чим підживити півонії навесні, щоб вони пишно квітли

Ідеальний варіант натурального  підживлення для півоній – це деревна зола. Всього 1 літр золи заливають 10 літрами теплої води. Настоюють 2-3 доби та лише зрідка перемішують. Потім отриману рідину зливають, а отриманий настій розводять в 20 літрах води. Потім під кожен кущ виливають  по 10 літрів розчину.

Схожі статті

Газон у бетоні: геніальне рішення, яке дозволить зробити ваше подвір’я красивим і практичним

Газон чи бетонне подвір'я? Кожен варіант має свої переваги та недоліки. То чому б не взяти найкраще від обох? Газон у бетоні — це практичне рішення, яке стає все популярнішим.

Саджаю цей сорт картоплі, і спину не гну: ні нематоди не боїться, ні колорадського жука

Цей сорт картоплі завжди дивує господарів щедрими врожаями і стійкістю до розповсюджених шкідників – нематоди і колорадського жука. Чим приваблива картопля "Каменський" – розповідає "Сенсація".

Кабачкова біда: що робити, якщо врожай гниє із зав’язі? 2 методи швидкої допомоги овочам

Кабачки – популярний і простий у вирощуванні овоч. Буває так, що плоди починають жовтіти та розм'якшуватись прямо на грядці. Про головні причини та способи збереження врожаю розповідає "Сенсація".

Сусідка закопує це під деревом і збирає більше груш, ніж може з’їсти: цей 1 продукт – знахідка

Що зробити, аби отримати найрозкішніших урожай груш? Розповідаємо про неочевидний прийом, який варто повторити у себе вдома. Деталі в матеріалі.

Бур’яни у дворі зникнуть за ніч, якщо обприскати їх 1 кухонним засобом: раз, і немає

Бур'ян на подвір'ї може перетворитися у багатосерійну драму, в якій ви намагаєтеся попрощатися з цим небажаним гостем, а він все повертається, і повертається.

Коричневі плями на листках полуниці: 2 причини, через які врожай і не подумає з’явитися

Щоб полуниця виросла великою та соковитою, вона має бути абсолютно здоровою. І є декілька ознак того, що необхідно подбати про кущі прямо тут і зараз.