Бабуся казала: “Коли бузок зацвів — час садити огірки”. Так і роблю вже 15-й рік поспіль

Досвідчені господарі знають, що краще за все час висаджування городини підказує природа. От коли зацвітає бузок, то саме час саджати огірки. Але звідки взялася така прикмета та наскільки вона точна?

Коли розквітає бузок, це не тільки красиво, а також сигнал — час саджати огірки. Народна прикмета працює тому, що цвітіння бузку збігається з прогріванням ґрунту приблизно до 17°C на глибині 6-10 см. Але щоб огірки вродили щедро, важливо врахувати кілька секретів. Наприклад, правило сівозміни. Огірки не варто саджати після гарбузів, кабачків та патисонів, бо вони мають спільні хвороби. А от грядки після помідорів, часнику та цибулі підійдуть.

Ділянку варто правильно готувати до висаджування огірків. Причому робити це бажано ще восени. Щоб в ґрунті було достатньо поживних речовин, його необхідно підживлювати. Наприкінці сезону потрібно внести близько 4 кг перегною та 30 г фосфорно-калійних добрив на кожен квадратний метр ділянки. Також треба взяти перегній або компост навесні, додавши 15-20 г азотних добрив (аналогічно з розрахунку на кожен “квадрат”).

Аграрії пояснили, коли найкраще саджати огірки у 2025 році
Аграрії пояснили, коли найкраще саджати огірки у 2025 році

Земля перед висаджуванням огірків має бути добре розпушеною. Насіння огірків можна брати куплене, а можна власне. Якщо обираєте другий варіант, то краще витримки 2-3 роки, таке краще сходить. Власне насіння треба попередньо прогріти при температурі 50-60°C протягом 5-6 годин. Магазинне насіння уже оброблене.

Насінини треба розміщувати на відстані 10-12 см одне від одного та 50-70 см між рядками. Сійте неглибоко! Для того, щоб зернятка швидше зійшли та не загнивали, варто заглиблювати їх на 1.5-3 см. А якщо ґрунт важкий, то достатньо 1-2 см. Після посіву грядку варто накрити плівкою, яку після сходів замінюють агроволокном. Поливати огірки треба виключно теплою (але не гарячою) водою по 6-9 л на кожен квадратний метр.

Схожі статті

Урожай броколі буде багатшим, ніж на фермах: 3 цінних поради, які гарантують успіх

Броколі — рослина не вибаглива. Але ці 3 речі справді змінюють усе. Суцвіття великі, щільні й ростуть швидко. Ці поради вже перевірені багатьма городниками та працюють безвідмовно.

Газон у бетоні: геніальне рішення, яке дозволить зробити ваше подвір’я красивим і практичним

Газон чи бетонне подвір'я? Кожен варіант має свої переваги та недоліки. То чому б не взяти найкраще від обох? Газон у бетоні — це практичне рішення, яке стає все популярнішим.

Саджаю цей сорт картоплі, і спину не гну: ні нематоди не боїться, ні колорадського жука

Цей сорт картоплі завжди дивує господарів щедрими врожаями і стійкістю до розповсюджених шкідників – нематоди і колорадського жука. Чим приваблива картопля "Каменський" – розповідає "Сенсація".

Кабачкова біда: що робити, якщо врожай гниє із зав’язі? 2 методи швидкої допомоги овочам

Кабачки – популярний і простий у вирощуванні овоч. Буває так, що плоди починають жовтіти та розм'якшуватись прямо на грядці. Про головні причини та способи збереження врожаю розповідає "Сенсація".

Сусідка закопує це під деревом і збирає більше груш, ніж може з’їсти: цей 1 продукт – знахідка

Що зробити, аби отримати найрозкішніших урожай груш? Розповідаємо про неочевидний прийом, який варто повторити у себе вдома. Деталі в матеріалі.

Бур’яни у дворі зникнуть за ніч, якщо обприскати їх 1 кухонним засобом: раз, і немає

Бур'ян на подвір'ї може перетворитися у багатосерійну драму, в якій ви намагаєтеся попрощатися з цим небажаним гостем, а він все повертається, і повертається.