Смородина вродить дай “Боже”: як правильно садити цю культуру навесні 2025 – простий метод

Сезон висадки городніх культур триває, тож саме час дізнатись, як правильно садити смородину, щоб вона приємно вас порадувала своїми смачними ягодами.

Весняну посадку смородини слід проводити до моменту розпускання бруньок, а це залежить від погодних умов і клімату кожного регіону. У багатьох місцевостях сприятливим періодом для висадки цієї рослини є квітень. Під час посадки необхідно підготувати лунки розміром 40 см у глибину і стільки ж у діаметрі. Родючий верхній шар ґрунту потрібно розмістити з одного боку від ями, а нижній з іншого.

Щоб створити найкращі умови для росту молодої рослини, потрібно до родючого шару додати органічні та мінеральні добрива. Десять кілограмів органіки та 200 г комплексного мінерального підживлення вистачить.

Садівники розповіли, як правильно висаджувати смородину навесні
Садівники розповіли, як правильно висаджувати смородину навесні

У підготовлену посадкову яму на третину її глибини варто внести вищезазначену суміш, після чого додати шар родючої землі. Коли яма буде готова, саджанець слід розмістити під нахилом близько 45 градусів і злегка заглибити. Важливо, щоб рівень землі був на пʼять сантиметрів вище кореневої шийки.

Після цього, слід обережно розправити коріння рослини та поступово засипати ґрунтом. Під час цього процесу потрібно періодично струшувати саджанець.

Садівники розповіли, як правильно висаджувати смородину навесні
Садівники розповіли, як правильно висаджувати смородину навесні

Коли ви присиплете коріння саджанця, але посадкова яма ще не повністю буде заповнена, слід полити смородину, вистачить пів відра води. Так ґрунт краще ущільниться навколо кореневої системи.

Після першого поливу, яму повністю потрібно засипати ґрунтом, а навколо рослини формують лунки й виливають у неї решту води. Щоб зменшити випаровування вологи, поверхню навколо саджанця рекомендується вкрити шаром компосту або торфу. Отже, перед посадкою смородини обов’язково врахуйте ці поради, щоб отримати рясний врожай та не пропускайте жоден крок, адже будь-яка дія важлива.

Схожі статті

Урожай броколі буде багатшим, ніж на фермах: 3 цінних поради, які гарантують успіх

Броколі — рослина не вибаглива. Але ці 3 речі справді змінюють усе. Суцвіття великі, щільні й ростуть швидко. Ці поради вже перевірені багатьма городниками та працюють безвідмовно.

Газон у бетоні: геніальне рішення, яке дозволить зробити ваше подвір’я красивим і практичним

Газон чи бетонне подвір'я? Кожен варіант має свої переваги та недоліки. То чому б не взяти найкраще від обох? Газон у бетоні — це практичне рішення, яке стає все популярнішим.

Саджаю цей сорт картоплі, і спину не гну: ні нематоди не боїться, ні колорадського жука

Цей сорт картоплі завжди дивує господарів щедрими врожаями і стійкістю до розповсюджених шкідників – нематоди і колорадського жука. Чим приваблива картопля "Каменський" – розповідає "Сенсація".

Кабачкова біда: що робити, якщо врожай гниє із зав’язі? 2 методи швидкої допомоги овочам

Кабачки – популярний і простий у вирощуванні овоч. Буває так, що плоди починають жовтіти та розм'якшуватись прямо на грядці. Про головні причини та способи збереження врожаю розповідає "Сенсація".

Сусідка закопує це під деревом і збирає більше груш, ніж може з’їсти: цей 1 продукт – знахідка

Що зробити, аби отримати найрозкішніших урожай груш? Розповідаємо про неочевидний прийом, який варто повторити у себе вдома. Деталі в матеріалі.

Бур’яни у дворі зникнуть за ніч, якщо обприскати їх 1 кухонним засобом: раз, і немає

Бур'ян на подвір'ї може перетворитися у багатосерійну драму, в якій ви намагаєтеся попрощатися з цим небажаним гостем, а він все повертається, і повертається.