Чим підживити лохину, щоб ягід було море: бюджетне добриво, яке обов’язкове у 2025-му

Протягом останніх років популярність лохини зросла в кілька разів, тому все частіше вона з'являється на городах дачників - що треба знати, щоб отримати щедрий врожай?

Лохина потребує особливих умов для правильного розвитку, але якщо дотримуватись всіх рекомендацій, то культура щедро віддячить смачним врожаєм. Ця рослина надає перевагу кислому, вологому та пухкому ґрунту. Вона багата на вітаміни, антиоксиданти і мікроелементи, кущ плодоносить з середини літа й до початку осені.

Вирощування лохини в Україні тільки набуває популярності, тому багато садівників ще не мають достатньо досвіду й знань щодо цієї рослини. Найголовнішим періодом для лохини є квітень-травень. Саме в цей час потрібно обрізати старі та слабкі гілки, підживити ґрунт, провести мульчування.

Садівники розсекретили найдієвішу підкормку для лохини в 2025
Садівники розсекретили найдієвішу підкормку для лохини в 2025

Під час обрізки необхідно видалити старі та пошкоджені пагони, а також прорідити середину куща. Після санітарної обрізки потрібно оновити шар мульчі. Цей етап є необхідним, саме завдяки мульчі коріння краще зберігає вологу, а ґрунт довше утримує потрібну кислотність. Рекомендується використовувати кору сосни, тирсу хвойних дерев, хвоїнки або ж компост із кори. Щороку мульчу потрібно оновлювати.

Не слід нехтувати правильним поливом, адже лохина любить м’яку воду, тому найкраще для цього підійде дощова. Рослина не переносить тривалої посухи і застою води. Полив варто проводити зранку або ввечері, щоб не було пекучого сонця.

Садівники розсекретили найдієвішу підкормку для лохини в 2025
Садівники розсекретили найдієвішу підкормку для лохини в 2025

Наступним кроком є підживлення для якого знадобиться кавова гуща. Цей інгредієнт слід розсипати навколо основи куща та перекопати з верхнім шаром ґрунту. Також можна приготувати настій (залийте кавову гущу окропом і залиште настоюватись), а потім поливайте ним культуру раз на два тижні. Кавова гуща підкислює ґрунт та насичує його корисними речовинами, зокрема збагачує азотом, що сприяє покращенню структури землі. Внаслідок такої підгодівлі, ягоди стануть більш соковитими, солодшими та більшими.

Схожі статті

Фітофтороз у 2025-му безжалісний: як захистити свої помідори від головного ворога

Фітофтороз завжди був неприємною проблемою. Але останніми роками він якийсь особливо активний. І 2025 точно не буде винятком. Тому потрібно вчасно підготуватися, щоб не дати фітофторі шансу.

Цим поливають усе – від томатів до буряка: на Рівненщині знайшли потужний рецепт 10 в 1

Існують універсальні препарати, якими можна підживлювати всі овочі без обмежень. От і виходить 10 в одному – наколотили й нумо поливати. Урожай буде таким, що доведеться ще й сусідам роздавати.

Шпаки більше не захочуть в гості: 3 супер-методи захисту вишні і черешні у 2025-му

Шпаки на городі відносяться до списку небажаних гостей, яких прибрати з ділянки від черешень і вишень не так вже й просто – перевірені методи, які стануть вам у нагоді.

Лише 1 раз на 7 днів: які овочі посадити, якщо ви рідко буваєте на дачі та не хочете працювати

Якщо ваші приїзди на дачу відбуваються тільки на вихідні і при цьому ви не хочете весь час стирчати на городі, то можна посадити ці рослини і більше не про що не переживати до кінця сезону.

Рожевий, жовтий і білий! Ці 3 сорти аґрусу – справжнє свято на городі: діти його обожнюють

Аґрус смакує і дорослим, і малим, але щоб ця культура вродила рясний і солодкий врожай, потрібно обрати правильний сорт – чим підгодувати ягідні кущі?

На Черкащині фермери сіють сидерати одразу після часнику – пояснили, чому це важливо вже зараз

Часник — далеко не простий овоч! Є декілька важливих причин того, чому після його вирощування слід негайно садити сидерати. Не всі садівники, навіть досвідчені, знають й роблять це!