Посадіть це поряд із динею — і вона виросте солодка, соковита й дасть щедрий урожай

Рослини — майже, як і люди зі своїми характерами. Тож деякі з них прагнуть триматися одне від одного якомога далі, а інші — готові "працювати в команді". Саме ці "сусіди" допоможуть дині рости краще.

Що потрібно дині для гарного росту? Хтось одразу скаже про тепло та сонце. Інші згадають про добрива й полив. Але ще одним фактором, про який багато хто забуває, є правильне сусідство. Так, виявляється, що від того, що саме росте поруч з динею, залежить її врожайність. Причому вона може як покращитися, так і погіршитися. Тому розберімося, що можна саджати з нею на одній грядці, а що краще не варто, щоб не залишитися без врожаю.

Хорошим варіантом є кукурудза. Хоча диня й любить тепло, але не надмірну спеку. А кукурудза закриватиме від особливо пекучого сонця. А ще вона практично не конкурує з динею за поживні речовини. Хоча ще більше диня полюбляє рости поруч з базиліком. Взагалі цікава він є цікавою рослиною. І на помідори гарно впливає, і на диню. Так, від тіні не закриє, як кукурудза, але зате смак зробить кращим.

Агрономи розповіли, що садити поряд із динею для кращого врожаю
Агрономи розповіли, що садити поряд із динею для кращого врожаю

Поруч з динею можна посадити квасолю. Там, де вона росте, ґрунт збагачується азотом. А корисно для дині в період нарощування зелені. Та й для формування плодів азот потрібен разом з іншими мікроелементами. Та й грядка, яка залишиться після збору врожаю з таким сусідством, не буде виснаженою. Додатково можна на ній посадити календулу. Вона приваблює корисних комах, але відлякує деяких поганих.

До речі, про погане. Є й сусіди, з якими дині не подобається рости поруч. Все ті ж огірки. Вони конкурують за поживні речовини, тому нормального врожаю не дасть жодна рослина. Капусту та картоплю поруч теж краще не саджати, бо на грядці з’явиться більше шкідників, які можуть зіпсувати врожай.

Схожі статті

Фітофтороз у 2025-му безжалісний: як захистити свої помідори від головного ворога

Фітофтороз завжди був неприємною проблемою. Але останніми роками він якийсь особливо активний. І 2025 точно не буде винятком. Тому потрібно вчасно підготуватися, щоб не дати фітофторі шансу.

Цим поливають усе – від томатів до буряка: на Рівненщині знайшли потужний рецепт 10 в 1

Існують універсальні препарати, якими можна підживлювати всі овочі без обмежень. От і виходить 10 в одному – наколотили й нумо поливати. Урожай буде таким, що доведеться ще й сусідам роздавати.

Шпаки більше не захочуть в гості: 3 супер-методи захисту вишні і черешні у 2025-му

Шпаки на городі відносяться до списку небажаних гостей, яких прибрати з ділянки від черешень і вишень не так вже й просто – перевірені методи, які стануть вам у нагоді.

Лише 1 раз на 7 днів: які овочі посадити, якщо ви рідко буваєте на дачі та не хочете працювати

Якщо ваші приїзди на дачу відбуваються тільки на вихідні і при цьому ви не хочете весь час стирчати на городі, то можна посадити ці рослини і більше не про що не переживати до кінця сезону.

Рожевий, жовтий і білий! Ці 3 сорти аґрусу – справжнє свято на городі: діти його обожнюють

Аґрус смакує і дорослим, і малим, але щоб ця культура вродила рясний і солодкий врожай, потрібно обрати правильний сорт – чим підгодувати ягідні кущі?

На Черкащині фермери сіють сидерати одразу після часнику – пояснили, чому це важливо вже зараз

Часник — далеко не простий овоч! Є декілька важливих причин того, чому після його вирощування слід негайно садити сидерати. Не всі садівники, навіть досвідчені, знають й роблять це!