Густа шевелюра з газону: як правильно удобрити газон, щоб зазеленів густими травинками

Газон буде яскравим, зеленим, блискучим та здоровим, якщо підживити його правильним добривом - що слід зробити з травою навесні 2025? Подробиці.

Щоб газон був зеленим, здоровим на вигляд та стійким до стресових умов, потрібно не лише обрати правильну травʼяну суміш, а й регулярно його підживлювати. Добрива здатні позитивно вплинути на траву, а також посприяти на швидке відновлення після вилягання. Як результат, ви отримаєте рівну, щільну й еластичну поверхню.

Існують різні методи внесення добрив, зокрема додавання рідких або розчинних добрив під час поливу. Весняне підживлення стимулює ріст та робить газон більш стійким до посухи і погодних умов.

Експерти розповіли, чим підживити газон навесні, щоб він був густим
Експерти розповіли, чим підживити газон навесні, щоб він був густим

Перш за все, потрібно збагатити ґрунт корисними мікроелементами, для цього підійдуть азотні добрива. Вони беруть участь у синтезі хлорофілу, завдяки якому газон стає яскравого зеленого кольору. Садівники радять вносити сульфат амонію, карбамід, аміачну селітру та нітроамофоску. У випадку закладання молодого газону, рекомендується використовувати комплексні мінеральні добрива.

Азотно-фосфорно-калійні добрива покращують родючість газону в рулонах та стимулюють розвиток кореневої системи. Тепер, що стосується внесення добрив, спеціалісти радять виконувати цей процес вручну, але є один нюанс – газон має бути сухим. Добриво необхідно розподілити рівномірно, щоб уникнути передозування.

Експерти розповіли, чим підживити газон навесні, щоб він був густим
Експерти розповіли, чим підживити газон навесні, щоб він був густим

Після внесення добрив, слід регулярно поливати газон – двічі на тиждень по 20 хвилин. Також не варто косити траву, якщо її висота ще не досягла 5 см.

Підживлення нітроамофоскою варто проводити ще на початку квітня, коли земля прогрілася до температури +12 градусів. Цей процес слід закінчити до початку періоду інтенсивних дощів. На початку травня рекомендується провести повторне підживлення, коли трав’яний покрив буде перебувати у фазі інтенсивного росту.

Схожі статті

На Полтавщині знають 3 секрети швидкого дозрівання помідорів: в чому вся “сіль”

Посмакувати соковитими червоними плодами полюбляють усі без виключення. А щоб якомога скоріше зірвати на грядці перший помідор, треба зробити дещо просте, але дуже важливе.

Не інсектициди, а що під рукою: 300 г на відро гарячої води, й забудете про колорадських жуків

Кущики картоплі підіймаються все вище, а значить, з'являється чимало охочих поласувати ніжною зеленню. Серед них чільне місце посідає колорадський жук. Боротися з навалою будемо дієвими методами.

Лохина – ваш мастхев на дачі: чому потрібно мати цю культуру на своїй ділянці в 2025 – переваги

Вирощування лохини все більше і більше стає популярним в Україні, але якщо ви сумніваєтесь в її посадці, тоді вам слід знати 5 переваг цієї культури.

1 продукт з кухні – і мурах, як і не було: як прогнати цих шкідників з ділянки раз і назавжди

Мурахи хоч і часті гості на територіях дачників, але точно непрохані – що треба зробити, щоб ці комахи зникли й більше не з'являлись. Перевірений метод.

Бульби розміром з гігантський кулак: чим полити картоплю в червні 2025 – важливе правило

Червень – найсприятливіший період для підживлення картоплі, саме ця процедура закладає основу майбутнього врожаю, якість, розмір і смак бульб. Чим полити рослину?

Старе відро + дача = ідеальне комбо! Як і де застосувати цей предмет на ділянці

Кожен дачник під своїм контролем має деякі речі, які здавалося б, що вже не буде використовувати, але насправді будь-який предмет може бути корисним, але виконувати зовсім іншу функцію.