Що робити, якщо підтопило город: 3 дієві поради, як збережуть врожай овочів після тривалої зливи

Несприятливі погодні умови та зливи зводять нанівець усі зусилля городників в плані вирощування щедрих врожаїв овочів. Експерти надали кілька порад для дачників, в яких дощами підтопило городи.

Літні зливи можуть стати причиною серйозного підтоплення на городі та зіпсувати увесь врожай. Наступні поради допоможуть городникам уникнути небажаних наслідків від сильних дощів.

Несприятливі погодні умови у вигляді дощу та сильних злив можуть призвести до підтоплення городу. Через це виникає ризик повної втрати врожаю. Коренева система городніх рослин не буде отримувати доступ до кисню та це стане причиною загибелі культур.

Але всі ці проблеми можна попередити, якщо вчасно прийняти міри. В першу чергу важливо зрозуміти, скільки саме часу дощова вода простояла на ділянці. Також варто оцінити стан ґрунту. Якщо вода простояла від кількох годин до 7 днів і вже відійшла від області коренів – то нічого страшного немає. Городні рослини це переживуть і єдине, що потрібно зробити дачнику – так це обробити їх від грибкових інфекцій.

Якщо ж вода стоїть на городі довше і продовжує набиратися в ямки навколо рослин – потрібно подбати про її відведення. Це забезпечить доступ свіжого повітря до кореневої системи.

Як допомогти рослинам в саду при тривалому підтопленні?

Першочергово з ділянки відводять зайву воду. Для цього лопатою або сапачкою формують довгі бороздки, по яких дощова вода буде стікати з ділянки.

Великі садові дерева можуть легко пережити тривале підтоплення городу – до 21-30 днів. Однак землю навколо них потрібно час від часу розрихлювати вилами. Ґрунт у приствольному колі розрихляють якомога частіше. Крім того, її бажано замульчувати тонким шаром рихлого матеріалу – щоб навколо дерев не формувалась кірка.

Ґрунт навколо кущів в саду також ретельно рихлять вилами. Гірше за інших підтоплення після злив переносять золотиста смородина, жимолость, малина, бузок та аґрус. Якщо земля навколо них все ще перенасичена вологою – навколо них викопують глибокі водовідвідні канавки.

Особливу увагу після підтоплення городу приділяють трав’янистим декоративним рослинам та полуниці. Їх викопують разом із комом землі та добре її просушують. Ґрунт повинен насититися киснем.

Великі та старі квітники обкопують великою канавою, в яку відійде зайва вода.

Підживлюємо рослини після підтоплення городу

Після підтоплення городу в товщі землі різко падає рівень вуглецю та азоту. І якщо вуглець буде відновлюватись самостійно, під час розкладення коренів – то азот потрібно поповнити самостійно.

Агрономи розповіли, як відновити город після підтоплення дощами
Агрономи розповіли, як відновити город після підтоплення дощами

Поки земля волога – важливо вносити добрива, що містять у своєму складі аммоній (наприклад, аміачну селітру). Вносять їх під час рихлення землі, загортаючи в неї.

Рослини після підтоплення обробляють препаратами-адаптогенами. Також на 1 кв.м. площі вносять по 1 стакану попелу, доломитового борошна або крейди.

Як захистити городні рослини від грибкових інфекцій після сильних дощів?

В окремих випадках після тривалого підтоплення на ділянці потрібно продезінфікувати землю та скважини із колодязями.

Підтоплені ділянки, де немає рослин – обробляють сумішшю хлору (наприклад, розчинивши в 10 літрах води 100 грамів нейтрального гіпохлоріту кальцію). До таких ділянок належать садові доріжки, основи будов, господарські приміщення).

Для землі потрібна обробка перекисом водню. Для приготування засобу беруть 37% перекис водню та розводять 100 грамів у 3.5 літрах води.

Відразу після затоплення рослини бажано обробити фунгіцидами – щоб їх не торкнулись грибкові інфекції. Через 14 днів таку обробку повторюють знов.

Схожі статті

Яєчна шкаралупа — мій рятівник: бабуся з Київщини навчила, як підживлювати нею синенькі

Інколи, продукти, що знаходяться у нас на кухні — це найкращий варіант для підживлення рослин, і отримання майбутнього врожаю. Розповідаємо про яєчну шкаралупу.

Ви його висадили, а він вперто не росте: 3 кроки, щоб перець прийшов до тями тут і зараз

Кущі перцю можуть показувати свій характер, особливо після висадки у відкритий ґрунт. Якщо за цей час рослини так і не почали розвиватися, необхідно терміново братися за справу.

Забудьте про внесення добрив “на око”: як розраховувати дозу підживлення без помилок – 3 кроки

Ці поради підкажуть, як правильно удобрювати свій город. Щоб було: не багато, і не мало. З цим точно й завжди вдасться правильно все визначити та розрахувати.

Цю жовту черешню обожнюють на Херсонщині: 2 сорти, які завжди розходяться на “ура”

Багато хто обожнює жовту черешню, і цей вибір споживачі роблять не просто так. Вона відрізняється розкішними смаковими властивостями, і апетитним виглядом.

Коли прибирати картопляне бадилля? Щоб зібрати великий урожай 2025, стартуємо в цей день

Вже зовсім скоро можна починати збирати врожай картоплі. Хтось буде чекати до осені, хтось візьметься за справу прямо зараз. Розповідаємо, що робити з бадиллям.

Для солодких та великих коренеплодів: 4 найкращі літні підживки для червоного буряка

Виростити буряк нескладно. А от виростити смачний, ніжний та соковитий буряк — це вже складніша задача. І для цього потрібно правильно доглядати з грядками. У першу чергу це стосується підживлення.