Поставили це під клематіси — влітку 2025 в саду стіна з квітів: міцні лози, бутонів купа

З цим засобом клематіси ростимуть, цвістимуть й розвиватимуться 24 на 7, навіть без участі садівника. Існує три варіанти того, як його можна зробити самостійно й абсолютно за копійки.

Ні що так не приносить радість, як розуміння того, що дачники та садівники в Україні хочуть та прагнуть ставати кращими. Саме тому, вони все більше цікавляться новою інформацією, ефективними лайфхаками, різними ідеями та новими засобами. Одним із них може бути саморобна лійка, що можна ставити під клематіси. В результаті, “стіна” з гори квітів буде гарантована. Адже, рослини матимуть стабільний та унормований полив 24 на 7.

Не всі садівники знають про те, що існує одразу ж три варіанти того, як можна приготувати саморобну лійку під клематіси. Для першого варіанту знадобиться оцинкована сітка, яку слід згорнути у циліндр, а краї закріпити дротом. З одного боку слід прикріпити металеві трубки, які слугуватимуть в якості опори (“ніжок”). Щоб ліани цих квітів могли повністю обплести таку саморобну лійку, її висота повинна сягати до двох метрів. Також, ця конструкція повинна містити шланг із крапельним поливом. Бажано, аби він був уздовж опори.

Садівники пояснили, яка річ зробить будь-які клематіси шикарними
Садівники пояснили, яка річ зробить будь-які клематіси шикарними

Другий варіант того, як можна зробити лійку для клематісів самостійно, це довгі труби довжиною в три метра. Всього їх потрібно дві штуки. Їх варто зігнути у дуги та закріпити між собою короткими трубами. Щоб конструкція була більш міцною, її можна обтягнути сіткою. У дуги варто зігнути для того, щоб вода з них потрапляла прямо на квіти. Така зігнута дуга сягатиме близько метра.

Ще один варіант, це використання дерев’яних брусів. Саме з них можна зробити таку собі “арку”: вертикальні стійки, горизонтальні планки. Клематіси зможуть чудово чіплятися за них. Крім шланги з крапельним поливом ще можна використовувати перфоровану трубу, що розпилюватиме воду рівномірно. А також, лійку з вузьким носиком. Останнє чудово слугуватиме для того, щоб вода проходила крізь ліани та насичувала ґрунт біля основи.

Схожі статті

Яєчна шкаралупа — мій рятівник: бабуся з Київщини навчила, як підживлювати нею синенькі

Інколи, продукти, що знаходяться у нас на кухні — це найкращий варіант для підживлення рослин, і отримання майбутнього врожаю. Розповідаємо про яєчну шкаралупу.

Ви його висадили, а він вперто не росте: 3 кроки, щоб перець прийшов до тями тут і зараз

Кущі перцю можуть показувати свій характер, особливо після висадки у відкритий ґрунт. Якщо за цей час рослини так і не почали розвиватися, необхідно терміново братися за справу.

Забудьте про внесення добрив “на око”: як розраховувати дозу підживлення без помилок – 3 кроки

Ці поради підкажуть, як правильно удобрювати свій город. Щоб було: не багато, і не мало. З цим точно й завжди вдасться правильно все визначити та розрахувати.

Цю жовту черешню обожнюють на Херсонщині: 2 сорти, які завжди розходяться на “ура”

Багато хто обожнює жовту черешню, і цей вибір споживачі роблять не просто так. Вона відрізняється розкішними смаковими властивостями, і апетитним виглядом.

Коли прибирати картопляне бадилля? Щоб зібрати великий урожай 2025, стартуємо в цей день

Вже зовсім скоро можна починати збирати врожай картоплі. Хтось буде чекати до осені, хтось візьметься за справу прямо зараз. Розповідаємо, що робити з бадиллям.

Для солодких та великих коренеплодів: 4 найкращі літні підживки для червоного буряка

Виростити буряк нескладно. А от виростити смачний, ніжний та соковитий буряк — це вже складніша задача. І для цього потрібно правильно доглядати з грядками. У першу чергу це стосується підживлення.