Городники, які вже мають певний досвід у городніх справах, давно переконались, що деревний попіл є ефективним і доступним природним добривом, яке давно використовують дачники для різних культур, зокрема для картоплі, щоб покращити її врожайність.
Цей інгредієнт не лише збагачує ґрунт корисними речовинами, а й відновлює його родючість без використання хімії. Такий спосіб є дієвим і головне – бюджетним, адже не потрібно витрачати додаткові кошти на різні дорогі засоби. Деревний попіл багатий на калій, кальцій і магній, які здатні покращити врожайність бульби.

Однак потрібно знати, як вносити цей компонент в ґрунт. Найкраще це робити в період посадки самої картоплі, до кожної лунки необхідно додати 2-3 жмені попелу, ретельно змішати його з землею. Для кращого ефекту, можна попіл змішати з компостом або перегноєм.
У період вегетації картоплі, деревний попіл потрібно ще раз використати, підсипавши його між рядами. Так ви не лише покращите структуру землі, а й захистите культуру від шкідників. Попіл перешкоджає розвитку багатьох хвороб, тому й використовується багатьма дачниками.

Завдяки своїм лужним властивостям, деревний попіл здатний знизити кислотність ґрунту, для картоплі це величезний плюс, адже вона погано розвивається в кислому середовищі. Якщо вносити цей інгредієнт регулярно, то імунітет культури значно покращиться і зменшиться ризик зараження захворювань.
Як було зазначено вище, деревний попіл захищає бульбу від шкідників, зокрема від колорадського жука. Городники радять у лунки з картоплею додавати не лише деревний попіл, а й лушпиння цибулі або боби, вони мають різкий запах і здатні відлякувати шкідників.