1 дія, яка поверне цвіт вашим трояндам: як оживити частково “мертвий” кущ цієї квітки

Трояндам можна подарувати друге життя, але потрібно вдатись до кількох дій вчасно - що слід зробити з рослиною, щоб вона знову зацвіла на весь сад?

Троянди вважаються справжніми королевами саду, адже це найбільш популярні квіти, які зустрічаються на ділянках дачників. Іноді спостерігається така картина, коли кущ виглядає ослабленим, має частково мляві гілки та не такий привабливий на вигляд, однак це ще не привід прощатися з рослиною.

Причин погіршення стану рослини чимало, можливо квітка піддалась атаці шкідників, захворіла або ж їй не вистачає поживних речовин. Також слід зважати на вік троянди, адже чим старшою вона стає, тим швидше погіршується її ріст. Надмірна вологість, затінок, помилки висаджування та неправильна обрізка – все це теж негативно впливає на стан квітки.

Садівники розповіли, що зробити з трояндою, щоб вона ожила і зацвіла
Садівники розповіли, що зробити з трояндою, щоб вона ожила і зацвіла

Троянди чутливі до умов вирощування, їм потрібно надати правильне освітлення, місце для посадки, помірний полив та спостерігати за станом листя весь час, і лише тоді вони зможуть знову зацвісти та прикрасити ваш сад.

Отже, щоб подарувати троянді друге життя, необхідно провести правильну обрізку. Всі сухі, почорнілі, в’ялі гілки слід видалити до моменту, коли з-під кори проступає зелений, живий шар тканини – це свідчить про те, що рослина ще жива. Для обрізки варто використовувати гострі та продезінфіковані секатори, а зріз повинен бути під кутом 45 градусів. Якщо троянда сильно уражена, тоді варто радикально вкоротити кущ, щоб її врятувати.

Садівники розповіли, що зробити з трояндою, щоб вона ожила і зацвіла
Садівники розповіли, що зробити з трояндою, щоб вона ожила і зацвіла

Не забудьте також оглянути листя, адже плями, дірки, липка поверхня і пожовтіння можуть свідчити про грибкові захворювання та шкідників. У такому випадку рекомендується кілька уражених листків віднести до садового центру, де спеціалісти підберуть вам відповідний фунгіцид або інсектицид. Якщо ж ви надаєте перевагу натуральним засобам, тоді можете вдатись до використання мильного розчину, настою часнику або відвару полину.

Схожі статті

Баклажани світитимуться від здоров’я: поливаємо 2 рази цим – збираємо розкішні синенькі

Щоб отримати хороший врожай, ваші рослини мають бути абсолютно здоровими. Для цього достатньо провести декілька процедур, і результат не змусить на себе чекати.

1 літр під кущ – і огірки ростуть як скажені аж до осені: збираю по 20 відер врожаю щодня

Щоб отримати великий і смачний урожай огірків, треба враховувати багато факторів під час посадки та вирощування. Одним із найважливіших пунктів є правильне підживлення.

5 рослин, які ще можна встигнути посадити в червні: урожай дозріє до перших заморозків

В червні на українських городах триває пора активних робіт. В перший місяць літа ще є можливість посадити овочеві культури, щоб зібрати з них врожаї до заморозків. "Сенсація" назве їх у матеріалі.

1 дія – і буряк зійде швидше, ніж ви думали: як прискорити процес дозрівання овочу

Посадивши буряк на городі, хочеться якомога швидше отримати перший врожай, але насправді це можна зробити, якщо вчасно зреагувати – що рекомендують городники з досвідом?

Киньте це в лунку при посадці томатів і вони відразу підуть в ріст: лайфхак від аграріїв

Для того, щоб розсада помідорів відразу пішла в ріст і згодом дала великий та смачний урожай, при посадці у лунку треба додати секретний інгредієнт.

3 краплі на відро, і бджоли злітаються на запилення, як на свято: прийом з Одещини

Чим інтенсивніше проходить процес запилення, тим кращих врожаїв ми можемо очікувати на грядці. Але що робити, якщо бджоли не бажають проявляти інтерес до вас?