Ніколи НЕ саджайте моркву поряд з кропом: наукове пояснення несподіваної несумісності рослин

Висаджуючи моркву поруч із кропом, не слід дивуватися, що вона виростає дрібною, не соковитою, й навіть якоюсь сухою. Досвідчені городники вже давно помітили це, й дізналися, чому так відбувається.

Досвідчені садівники України, які роками висаджують город, прийшли до висновку, що морква та кріп не сумісні сусіди по-грядці. Причиною цього є те, що кріп здатен гальмувати ріст моркви, насамперед, через те, що він виділяє певні ефірні масла. Також, кріп має здатність забирати чимало вологи з ґрунту, й рослинам, що ростуть поруч, стає важко рости й розвиватися.

Так, висаджуючи поруч із кропом моркву, або навпаки, не слід дивуватися тому, що в кінцевому результаті садівник отримає дрібні та злегка сухі коренеплоди. Морква та кріп є чудовими конкурентами за поживні речовини, що містяться в землі. Сам кріп росте дуже швидко, а тому, забирає з землі не лише більшість вологи, а й вбирає значну кількість корисних речовин. В результаті, морква немає необхідної кількості всього того, що їй потрібно для того, аби вирости великою та соковитою. Тим більш, щоб вона ще й вийшла без гіркоти.

Садівники пояснили, чому моркву та кріп не слід садити поруч
Садівники пояснили, чому моркву та кріп не слід садити поруч

Ще одним мінусом вирощування кропу є те, що він здатен приваблювати чималу кількість шкідників. Найголовніше, що тих комах, які більше всього здатні та люблять поїдати моркву (морквяну муху). Погано морква ще й може рости через те, що кріп є досить високою рослиною, коли досягає свого піку. Тоді, над морквою створюється затінок, що є небажаним у даній ситуації. Адже, такий штучно-створений затінок тільки заважає моркві нормально рости та розвиватися.

Краще всього, якщо поруч біля моркви буде рости цибуля, часник, розмарин, або горох. У першу чергу, такі рослини допомагають захистити її від шкідників. Також вони не є занадто високими рослинами й не створюють затінок для неї.

Схожі статті

На Полтавщині знають 3 секрети швидкого дозрівання помідорів: в чому вся “сіль”

Посмакувати соковитими червоними плодами полюбляють усі без виключення. А щоб якомога скоріше зірвати на грядці перший помідор, треба зробити дещо просте, але дуже важливе.

Не інсектициди, а що під рукою: 300 г на відро гарячої води, й забудете про колорадських жуків

Кущики картоплі підіймаються все вище, а значить, з'являється чимало охочих поласувати ніжною зеленню. Серед них чільне місце посідає колорадський жук. Боротися з навалою будемо дієвими методами.

Лохина – ваш мастхев на дачі: чому потрібно мати цю культуру на своїй ділянці в 2025 – переваги

Вирощування лохини все більше і більше стає популярним в Україні, але якщо ви сумніваєтесь в її посадці, тоді вам слід знати 5 переваг цієї культури.

1 продукт з кухні – і мурах, як і не було: як прогнати цих шкідників з ділянки раз і назавжди

Мурахи хоч і часті гості на територіях дачників, але точно непрохані – що треба зробити, щоб ці комахи зникли й більше не з'являлись. Перевірений метод.

Бульби розміром з гігантський кулак: чим полити картоплю в червні 2025 – важливе правило

Червень – найсприятливіший період для підживлення картоплі, саме ця процедура закладає основу майбутнього врожаю, якість, розмір і смак бульб. Чим полити рослину?

Старе відро + дача = ідеальне комбо! Як і де застосувати цей предмет на ділянці

Кожен дачник під своїм контролем має деякі речі, які здавалося б, що вже не буде використовувати, але насправді будь-який предмет може бути корисним, але виконувати зовсім іншу функцію.