Вони точно знають: що покласти в лунку при посадці томатів – 5 рецептів від одеських городників

Що саме варто класти в кожну лунку під час посадки помідорів чудово знають одеські городники, які давно славляться своїми мега крутими врожаями неймовірно смачних томатів.

Багато гукраїнських ородників кожен новий сезон шукали відповідь на питання, що покласти посадкову лунку при висадженні розсади томатів у відкритий ґрунт або на постійне місце у теплиці. Сьогодні ви ознайомитеся з найбільш популярними рецептами від одеських томатівників-любителів, які славляться своїми мега смачними помідорами.

Одеські городники розкрили секрет вирощування томатів: що покласти у лунку

Отже, на Одещині при посадці томатів зазвичай додають мінеральні добрива, до складу яких входить фосфор. Саме його особливо потребує розсада спочатку. Можна додати будь-яке комплексне мінеральне добриво, призначене спеціально для томатів, або 1 ст. ложку суперфосфата.

Серед одеських томатоводів є багато тих, хто віддає перевагу органічним добривам. За 7 днів до висадки розсади вони поливають ґрунт настоєм із пташиного посліду. У саму лунку під час посадки можна додати гній, що перепрів (не свіжий!). Щоб органічне підживлення не обпалило коріння, перед тим, як внести його в ямку обов’язково змішайте гній з ґрунтом і тільки після цього покладіть його в лунку.

Одеські городники розкрили секрет вирощування томатів: що покласти у лунку
Одеські городники розкрили секрет вирощування томатів: що покласти у лунку

Замість гною можна використовувати зрілий компост або яєчну шкаралупу. До цього її слід добре висушити та подрібнити до стану порошку. В одну лунку достатньо буде покласти 2 ч. ложки.

Ще один популярний рецепт, яким користуються одесити – це кропива, яка при розкладанні насичує ґрунт корисними речовинами зокрема азотом. Зберіть свіжу кропиву, яка точно росте на вашій ділянці і перед посадкою розсади томатів додайте в кожну лунку по 5-6 невеликих листочків. Обов’язково присипте їх землею і потім висаджуйте сіянці помідорів.

Схожі статті

Посперечалася з сусідкою: чи потрібно обрізати вишню, коли та як саме робити це – 5 пунктів

Завдяки цим порадам будь-який садівник матиме гарний та смачний урожай вишні з року в рік. Варто лише дослухатися до цього, й зрозуміти, чому все це радять досвідчені садівники.

Що посадити на грядках, які звільнилися після молодої картоплі? У 2025 врожаї будуть нон-стоп

Господині вже активно збирають молоду картоплю, і після неї залишаються пусті грядки. Чи можна щось висадити після бульб, і які саме культури?

На Полтавщині знають 3 секрети швидкого дозрівання помідорів: в чому вся “сіль”

Посмакувати соковитими червоними плодами полюбляють усі без виключення. А щоб якомога скоріше зірвати на грядці перший помідор, треба зробити дещо просте, але дуже важливе.

Не інсектициди, а що під рукою: 300 г на відро гарячої води, й забудете про колорадських жуків

Кущики картоплі підіймаються все вище, а значить, з'являється чимало охочих поласувати ніжною зеленню. Серед них чільне місце посідає колорадський жук. Боротися з навалою будемо дієвими методами.

Лохина – ваш мастхев на дачі: чому потрібно мати цю культуру на своїй ділянці в 2025 – переваги

Вирощування лохини все більше і більше стає популярним в Україні, але якщо ви сумніваєтесь в її посадці, тоді вам слід знати 5 переваг цієї культури.

1 продукт з кухні – і мурах, як і не було: як прогнати цих шкідників з ділянки раз і назавжди

Мурахи хоч і часті гості на територіях дачників, але точно непрохані – що треба зробити, щоб ці комахи зникли й більше не з'являлись. Перевірений метод.