У травні особливу увагу потрібно приділити квітам, адже саме в цей період деякі з них починають прикрашати ділянку своїм цвітом. Зокрема це стосується і тюльпанів. Після завершення періоду цвітіння, багато садівників надають перевагу тому, щоб зрізати залишки рослин, але насправді такі дії можуть завдати серйозної шкоди цибулинам.
Зів’ялі бутони можна прибрати, але листя варто залишити і не торкатись до нього. Листя відповідає за накопичення поживних речовин у цибулині, якщо зрізати його завчасно, цибулина не встигне отримати необхідні речовини для формування нових бутонів, як результат це призведе до поганого цвіту в майбутньому.

Насіння тюльпанів здатне розповсюджуватись хаотично, воно проростає у найнесподіваніших місцях, однак все одно варто дати рослинам можливість завершити свою продуктивність природним шляхом. Необхідно, щоб листя тюльпанів відмерло само собою, зазвичай це відбувається до кінця червня.
Якщо листя тюльпанів пожовкле, тоді клумба не дуже привабливо буде виглядати зі сторони. Садівники радять поруч із цибулинними квітами висадити низькорослі багаторічники, які розростаються навесні й прикривають в’януче листя.

Після викопування цибулини, тюльпани необхідно відсортувати, а відібраний посадковий матеріал помістити в темне місце для сушіння. Для подальшого зберігання слід використовувати ящики з отворами для вентиляції. Процес сушіння триває приблизно місяць за умов температури 25 градусів і вологості до 70%. Надалі температуру варто знизити, у серпні – до 20, у вересні – до 17 градусів.
Також варто оглянути цибулини, щоб вчасно виявити пошкоджені та хворі і позбутись їх. З вересня по жовтень здорові цибулини, разом із дорічними, знову слід висадити у відкритий ґрунт на клумбах.