Якщо літо видається недостатньо спекотним, теплолюбові сорти винограду можуть не набрати достатньо сонячних промінців, аби порадувати хазяїв стиглими соковитими ягодами.
Тож аби грона зав’язалися і врешті дали гарний врожай, їм потрібно допомогти. Розгляньмо способи, завдяки яким у виноградних кущиків значно пришвидшиться час дозрівання.
Проведіть карбування, обрізавши верхню частину пагонів на відстані близько 30 см. Робити це потрібно, коли кінчик лози не загинатиметься гачком, а випрямиться. Виходить, пагони зупинилися в рості, і тепер усі сили кущ може переспрямувати на грона.

Кільцювання сприятиме притоку поживних речовин до грон. Задля цього зніміть тоненьку смужечку кори на 4-5 мм. Робіть це нижче рівня грона. Постарайтеся при цьому не зачепити решту шарів стебла.
Пасинкуйте, тобто видаляйте лозу вище грона та пасинки, які з’являються у пазухах листя. Залишайте лише 2-3 листочки вище грона, а решта не потрібна. Поживні речовини з куща та рідина тепер спрямуються до ягід, і виноград достигне на 2-3 тижні раніше.

Обов’язково проріджуйте листя, щоб воно не заважало обміну речовин у рослині та не затіняло ягоди. Те, що знаходиться нижче найнижчих грон узагалі обріжте.
Нормуйте кількість грон, аби на гілці перебували 1-2 штуки. Якщо ягоди дрібні, то можна залишати 4-5 грон. Ті, що з дефектами та поганою наповненістю, приберіть ще до активного росту ягід.
Для швидшого достигання проріджуйте не лише листя, але й самі грона. Якщо вони занадто великі, то дозріватимуть лише ягоди ззовні, а ті, що в середині залишаться зеленими.