Виноград дозріє навіть у холодне літо: 3 прийоми досвідчених городників — вродить як в Італії

Якщо літо видається прохолодним, садівники переймаються – чи встигне дозріти виноград? Існують методи для прискорення цього процесу, якими можете скористатися, аби вдосталь насолодитися ягодами.

Якщо літо видається недостатньо спекотним, теплолюбові сорти винограду можуть не набрати достатньо сонячних промінців, аби порадувати хазяїв стиглими соковитими ягодами.

Тож аби грона зав’язалися і врешті дали гарний врожай, їм потрібно допомогти. Розгляньмо способи, завдяки яким у виноградних кущиків значно пришвидшиться час дозрівання.

Проведіть карбування, обрізавши верхню частину пагонів на відстані близько 30 см. Робити це потрібно, коли кінчик лози не загинатиметься гачком, а випрямиться. Виходить, пагони зупинилися в рості, і тепер усі сили кущ може переспрямувати на грона.

Як пришвидшити дозрівання винограду

Кільцювання сприятиме притоку поживних речовин до грон. Задля цього зніміть тоненьку смужечку кори на 4-5 мм. Робіть це нижче рівня грона. Постарайтеся при цьому не зачепити решту шарів стебла.

Пасинкуйте, тобто видаляйте лозу вище грона та пасинки, які з’являються у пазухах листя. Залишайте лише 2-3 листочки вище грона, а решта не потрібна. Поживні речовини з куща та рідина тепер спрямуються до ягід, і виноград достигне на 2-3 тижні раніше.

Як пришвидшити дозрівання винограду

Обов’язково проріджуйте листя, щоб воно не заважало обміну речовин у рослині та не затіняло ягоди. Те, що знаходиться нижче найнижчих грон узагалі обріжте.

Нормуйте кількість грон, аби на гілці перебували 1-2 штуки. Якщо ягоди дрібні, то можна залишати 4-5 грон. Ті, що з дефектами та поганою наповненістю, приберіть ще до активного росту ягід.

Для швидшого достигання проріджуйте не лише листя, але й самі грона. Якщо вони занадто великі, то дозріватимуть лише ягоди ззовні, а ті, що в середині залишаться зеленими.

Схожі статті

Готую ЦЕ добриво за 5 хвилин: чим полити малину під час наливання ягід у червні

Щоб малина вродила щедрий і супер солодкий врожай, потрібно під час наливання ягід підгодувати рослину відповідними добривами – рецепт найефективнішої підживки.

Цією водою не можна поливати город: 2-3 рази використали її — забудьте про хороший врожай 2025

Полив – найважливіший фактор при вирощуванні овочів, ягід та фруктів. А тому його якість має бути високою. Розповідаємо в нашому матеріалі, що може піти не так.

Тонкощі мульчування в городі: яким шаром і що варто накладати, а яким точно — ні

Ці поради підкажуть, як і що застосовувати для мульчування. А головне — скільки! Адже, кожен варіант мульчі вимагає своєї товщини та попередньої підготовки до цього!

Яблуня працює на виснаження: як вчасно її підгодувати у 2025-му – ось як роблять на Полтавщині

Зараз яблуні активно нарощують плоди на гілках, і це доволі затратний процес для них. Усі ресурси ідуть на яблука. Як у такому випадку допомогти рослинам?

Немає вільного місця в городі: ТОП-3 рослини, які сміливо можна посадити в горщиках

Є чимало плюсів того, чому саме ці квіти варто вирощувати в горщику, а не як всі звикли — у відкритому ґрунті! Тому, ті, хто цього ще не робить, можуть спробувати й переконатися самі!

2 л цього розчину під кущик – і картопля дає на 30% більше бульб у липні: вистачить на всю зиму

Городникам не слід розслаблятися й думати, що всі турботи позаду, і картопля сама наростить чималі бульби. Навіть у липні овочеві насадження потрібно підживляти, і тоді урожай вас приємно здивує.