3 найкращі добрива для городу: підходять майже для всього, крім зелені – золото для грядки

Є ряд універсальних добрив, які користуються популярністю серед усіх садівників. Розповідаємо про ті, що будуть кожному по кишені і принесуть чимало користі.

Якщо у вас великий город, звичайно це може бути дуже незручним — купувати добрива окремо для кожної культури. Необхідно підібрати такі препарати, які будуть підходити для більшості овочів та фруктів, що маються на ділянці. Це правильний підхід, раціональний та бюджетний. Таким чином не доведеться постійно читати про використання тих чи інших підживок, а до удобрення підходити комплексно і за раз.

Які добрива можна виокремити із усієї цієї неймовірної кількості, що пропонується в мережі та у спеціальній літературі?

3 найкращих добрива для городу

Садівники пояснили, які добрива зроблять будь-який ґрунт знову родючим
Три найкращих добрива для будь-якого городу

Недарма досвідчені дачники часто віддають перевагу органічним добривом. Це дешевий спосіб збагатити землю та дати ресурс для рослин, що зростають на ділянці. Окрім того, органічні добрива завжди можна приготувати власноруч.

Тому компост досі залишається широко використовуваним в усіх частинах світу. Він натуральний, екологічний та абсолютно безпечний. З ним немає небажаних реакцій, як з коровяком. Адже свіжість останнього може дати не бажані результати у вигляді опіків коріння.

Компост збагачує ґрунт гумусом, покращує його структуру, а також допомагає утримувати вологу всередині. Цей варіант підходить абсолютно всім рослинам, які є у вас на городі.

І хоча ми вже вказали недоліки коровʼяка, він також залишається одним з найпопулярніших і найуніверсальніших добрив.

Перш за все, він багатий на такі елементи, як азот, фосфор та калій, і поступово вивільняє усі необхідні поживні речовини. Також використовується абсолютно для усіх культур, без винятку.

Якщо відійти від органічних добрив та звернути свою увагу на мінеральне, то одразу необхідно брати до уваги комплекс.

Це як правило NPK (наприклад, 10-10-10 або 12-11-18). Зазвичай ефект від використання таких добрив помітний одразу, і окрім того такі підживки дуже зручно використовувати. Розчинив у воді і працюєш з розчином тут і зараз. Нічого не потрібно настоювати, готувати та безкінечно розбавляти.

Але пам’ятайте про те, що передозування такими добривами може дати небажані результати, включаючи зниження показника кислотності.

Схожі статті

На Полтавщині знають 3 секрети швидкого дозрівання помідорів: в чому вся “сіль”

Посмакувати соковитими червоними плодами полюбляють усі без виключення. А щоб якомога скоріше зірвати на грядці перший помідор, треба зробити дещо просте, але дуже важливе.

Не інсектициди, а що під рукою: 300 г на відро гарячої води, й забудете про колорадських жуків

Кущики картоплі підіймаються все вище, а значить, з'являється чимало охочих поласувати ніжною зеленню. Серед них чільне місце посідає колорадський жук. Боротися з навалою будемо дієвими методами.

Лохина – ваш мастхев на дачі: чому потрібно мати цю культуру на своїй ділянці в 2025 – переваги

Вирощування лохини все більше і більше стає популярним в Україні, але якщо ви сумніваєтесь в її посадці, тоді вам слід знати 5 переваг цієї культури.

1 продукт з кухні – і мурах, як і не було: як прогнати цих шкідників з ділянки раз і назавжди

Мурахи хоч і часті гості на територіях дачників, але точно непрохані – що треба зробити, щоб ці комахи зникли й більше не з'являлись. Перевірений метод.

Бульби розміром з гігантський кулак: чим полити картоплю в червні 2025 – важливе правило

Червень – найсприятливіший період для підживлення картоплі, саме ця процедура закладає основу майбутнього врожаю, якість, розмір і смак бульб. Чим полити рослину?

Старе відро + дача = ідеальне комбо! Як і де застосувати цей предмет на ділянці

Кожен дачник під своїм контролем має деякі речі, які здавалося б, що вже не буде використовувати, але насправді будь-який предмет може бути корисним, але виконувати зовсім іншу функцію.