Що робити, якщо хвойні жовтіють? 3 прості кроки повернуть прекрасний вигляд вашому саду

Багато господарів попалися на гачок і висадили хвойні на ділянці через віру у те, що вони не потребують постійного догляду. Але насправді з ними може бути навіть більше мороки!

Так, хвойні виглядають на будь-які ділянці просто фантастично, додають їй лоску, роблять більш багатою на вигляд. Але так само за хвилинами необхідно постійно доглядати. Мова йде і про якість ґрунту, на якому вони ростуть, і про стрижку, і про постійно боротьбу із захворюваннями, яких вистачає.

Садівник розповів, як повернути декоративний вигляд хвойним рослинам

Ландшафтний дизайнер розповів, як повернути туям зелений колір
Ландшафтний дизайнер розповів, як повернути туям зелений колір

Найбільша біда для будь-якого садівника, який висадив на своїй ділянці хвойні — це пожовтіння гілок. Інколи це наче стається моментально, кліпнути не встигаєш, а зелена хвоя перетворилася на жовте непорозуміння.

Зтається це за різних причин: інколи хвойні так виходять із зимування, інколи причина криється у поганому догляді, а інколи все загалі залежить від хімічного складу ґрунту або імунітету рослини.

Перш за все, необхідно правильно обрізати та почистити хвою. І робити це краще перед тим, як вона встигне пожовтіти. Для цього ми беремо в руки інструмент і просто розкриваємо гілки хвої, щоб побачити, що відбувається при стовбурі.

Там ви знайдете велику кількість жовтих гілок, і їх необхідно буде добре зрізати та забрати. Ми покращуємо вентиляцію, даємо простір для нарощування нових пагонів, і в цілому допомагаємо рослині.

А от найпопулярніша проблема — це хлороз. Особливо цим страждають рослини, які зростають на піщаних ґрунтах. Зрозуміти, що це саме він дуже просто: спочатку жовтіють прожилки. І вирішити це також можна легко: просто вносимо у грунт хелати.

Не менш відома всім проблема — сонячні опіки. На превеликий жаль, навіть якщо ми дуже хочемо мати хвою у себе на подвір’ї, спекотна погода має на неї свої плани. Вирішити це набагато складніше: можна або розтягнути агроволокно та захистити рослину перш за все механічно у літній період. І також можна постійно підрізати хвою для того, аби позбавляти її від пошкоджених гілок і давати можливість нарощувати нові.

Схожі статті

Ніколи ввечері – тільки вранці: 2 причини, чому полив можна проводити лише у 1-й половині дня

Через розпорядок дня та постійну зайнятість не у всіх є можливість поливати город зранку, власне як і бажання. Але чому це варто робити все ж таки в 1-у половину дня?

Кліпнути не встигли, кабаки згнили: 3 помилки, через які вам великих гарбузів не бачити

Іноді трапляється, що гарбузи виростають гарними й великими, та коли розріжеш, виявляється, що всередині гниль. Розберімося, чому подібне можливе та як вийти з цієї непростої ситуації.

Домашній квасок для грядки – хіт на Херсонщині: що це таке і “з чим його їдять”

Як правило ми робимо вибір або на користь органіки, або на користь мінеральних добрив. Але є ще один варіант — найкращий, найдієвіший, найефективніший.

На Харківщині обожнюють ці яблука за особливу кислинку: 3 сорти і на форшмак, і на пироги

Не всі яблука підходять для приготування певних страв, адже в них має бути хороший баланс кислоти та цукру. Розповідаємо, які сорти найкраще підходять.

Гілки вишні будуть хилитися від урожаю після цієї підживки: бабуся робить так вже 30 років

Вишня начебто не дуже вибагливе до умов дерево. Натомість якщо хочете отримати якомога більший урожай, все ж доведеться підживити вишнячок дуже простими засобами.

Всі її люблять, а вона руйнує плани та грядки: цій пряній траві не місце на городі

У цієї рослини дуже багато переваг, і саме тому городники часто її висаджують на городі, але робити цього все ж таки не варто. Розповідаємо в матеріалі чому.