Так, хвойні виглядають на будь-які ділянці просто фантастично, додають їй лоску, роблять більш багатою на вигляд. Але так само за хвилинами необхідно постійно доглядати. Мова йде і про якість ґрунту, на якому вони ростуть, і про стрижку, і про постійно боротьбу із захворюваннями, яких вистачає.
Садівник розповів, як повернути декоративний вигляд хвойним рослинам

Найбільша біда для будь-якого садівника, який висадив на своїй ділянці хвойні — це пожовтіння гілок. Інколи це наче стається моментально, кліпнути не встигаєш, а зелена хвоя перетворилася на жовте непорозуміння.
Зтається це за різних причин: інколи хвойні так виходять із зимування, інколи причина криється у поганому догляді, а інколи все загалі залежить від хімічного складу ґрунту або імунітету рослини.
Перш за все, необхідно правильно обрізати та почистити хвою. І робити це краще перед тим, як вона встигне пожовтіти. Для цього ми беремо в руки інструмент і просто розкриваємо гілки хвої, щоб побачити, що відбувається при стовбурі.
Там ви знайдете велику кількість жовтих гілок, і їх необхідно буде добре зрізати та забрати. Ми покращуємо вентиляцію, даємо простір для нарощування нових пагонів, і в цілому допомагаємо рослині.
А от найпопулярніша проблема — це хлороз. Особливо цим страждають рослини, які зростають на піщаних ґрунтах. Зрозуміти, що це саме він дуже просто: спочатку жовтіють прожилки. І вирішити це також можна легко: просто вносимо у грунт хелати.
Не менш відома всім проблема — сонячні опіки. На превеликий жаль, навіть якщо ми дуже хочемо мати хвою у себе на подвір’ї, спекотна погода має на неї свої плани. Вирішити це набагато складніше: можна або розтягнути агроволокно та захистити рослину перш за все механічно у літній період. І також можна постійно підрізати хвою для того, аби позбавляти її від пошкоджених гілок і давати можливість нарощувати нові.