Ця трава врятує ваш сад від шкідників і надасть стравам смаку: хіт серед господинь у 2025-му

Досвідчені господині завжди сіють на подвір'ї цю траву, адже вона не тільки прекрасно виглядає, але й дуже корисна та смачна. Розповідаємо про неї в нашому матеріалі.

Немає сумнівів, що ви неодноразово чули про таку рослину як любисток. Вона часто згадується в українському фольклорі, у віршах, прозі, піснях. Але так часто буває, що про рослину ми знаємо, а як вона виглядає в реальному житті навіть не задумувалися.

Повз любистку ми можемо проходити кожен день, і так і не знати про неймовірні якості даної трави.

Яку траву варто посадити у себе в саду

Експерт розповів, як правильно виростити любисток
Експерт розповів, яку траву варто посадити у себе в саду

За зовнішнім виглядом любисток нагадує петрушку. Тому не досвідчені господині можуть навіть їх сплутати між собою. Але на смак він набагато тонший, ароматніший, і приємніший. У багатьох ресторанах любисток додають у найрізноманітніші страви, із десертами включно.

Його також часто обирають для групової посадки разом з іншими культурами, адже любисток володіє інсектицидними властивостями, що дуже цінується серед фермерів. А вирощується він надзвичайно просто!

Якщо збираєтеся його сіяти, обирайте сонячні та вологі місця на городі чи в саду. Але зазначимо, що ґрунт має бути добре дренованим, без застойних явищ.  Навесні та влітку можна стимулювати зростання за допомогою азотних добрив. Але будьте обережні: використовуйте лише органічні добрива, наприклад, кропив’яну рідину. Це забезпечить вашій рослині здорове та швидке зростання.

У певний період любисток припиняє нарощувати зелену масу і збільшує своє листя. Тому необхідно його регулярно обривати або обрізати для того, аби мати можливість збирати молоде листя страви, і не вживати в їжу старе — жорстке.

І нагадуємо, що любисток також дуже красиво цвіте. Цвітіння може розпочатися лише на 2-й рік. Підкреслимо, що любисток — багаторічна рослина, а отже буде з’являтися на вашій грядці кожного року, ще й сіятися самостійно.

Його цвітіння буде привертати увагу запилювачів, що також принесе багато користі вам та вашим овочам.

Схожі статті

Кулінари наголошують: НЕ консервуйте огірки цим способом – ризик бродіння в банках 50%

Консервування овочів таким чином, призведе до бродіння та розчарування. Досвідчені кулінари пояснили, яким чином робити цю справу точно не слід.

На Одещині ця кукурудза розкуповується як цукерки: 6 сортів, від яких всі в захваті

Вибір смачної кукурудзи у кожного буде свій. Якщо ви хочете віднайти свою фаворитку серед безлічі сортів, які пропонують селекціонери – то зверніть увагу на ці 6 варіантів з добірки "Сенсації".

Фітофтороз у 2025-му безжалісний: як захистити свої помідори від головного ворога

Фітофтороз завжди був неприємною проблемою. Але останніми роками він якийсь особливо активний. І 2025 точно не буде винятком. Тому потрібно вчасно підготуватися, щоб не дати фітофторі шансу.

Цим поливають усе – від томатів до буряка: на Рівненщині знайшли потужний рецепт 10 в 1

Існують універсальні препарати, якими можна підживлювати всі овочі без обмежень. От і виходить 10 в одному – наколотили й нумо поливати. Урожай буде таким, що доведеться ще й сусідам роздавати.

Шпаки більше не захочуть в гості: 3 супер-методи захисту вишні і черешні у 2025-му

Шпаки на городі відносяться до списку небажаних гостей, яких прибрати з ділянки від черешень і вишень не так вже й просто – перевірені методи, які стануть вам у нагоді.

Лише 1 раз на 7 днів: які овочі посадити, якщо ви рідко буваєте на дачі та не хочете працювати

Якщо ваші приїзди на дачу відбуваються тільки на вихідні і при цьому ви не хочете весь час стирчати на городі, то можна посадити ці рослини і більше не про що не переживати до кінця сезону.