Немає сумнівів, що ви неодноразово чули про таку рослину як любисток. Вона часто згадується в українському фольклорі, у віршах, прозі, піснях. Але так часто буває, що про рослину ми знаємо, а як вона виглядає в реальному житті навіть не задумувалися.
Повз любистку ми можемо проходити кожен день, і так і не знати про неймовірні якості даної трави.
Яку траву варто посадити у себе в саду

За зовнішнім виглядом любисток нагадує петрушку. Тому не досвідчені господині можуть навіть їх сплутати між собою. Але на смак він набагато тонший, ароматніший, і приємніший. У багатьох ресторанах любисток додають у найрізноманітніші страви, із десертами включно.
Його також часто обирають для групової посадки разом з іншими культурами, адже любисток володіє інсектицидними властивостями, що дуже цінується серед фермерів. А вирощується він надзвичайно просто!
Якщо збираєтеся його сіяти, обирайте сонячні та вологі місця на городі чи в саду. Але зазначимо, що ґрунт має бути добре дренованим, без застойних явищ. Навесні та влітку можна стимулювати зростання за допомогою азотних добрив. Але будьте обережні: використовуйте лише органічні добрива, наприклад, кропив’яну рідину. Це забезпечить вашій рослині здорове та швидке зростання.
У певний період любисток припиняє нарощувати зелену масу і збільшує своє листя. Тому необхідно його регулярно обривати або обрізати для того, аби мати можливість збирати молоде листя страви, і не вживати в їжу старе — жорстке.
І нагадуємо, що любисток також дуже красиво цвіте. Цвітіння може розпочатися лише на 2-й рік. Підкреслимо, що любисток — багаторічна рослина, а отже буде з’являтися на вашій грядці кожного року, ще й сіятися самостійно.
Його цвітіння буде привертати увагу запилювачів, що також принесе багато користі вам та вашим овочам.