Смородина росте розміром з черешню: полийте кущі в травні 2025 цим еліксиром і результат порадує

Смородина – популярна у городників культура. Серед головних переваг ягідного чагарнику можна назвати стійкість до кліматичних змін. Про високу врожайність рослини варто подбати вже в

Смородина – ягідна культура, яка потребує дотримання певних умов по догляду. Якщо в травні 2025 встигнете підживити цей чагарник одним секретним добривом, то він віддячить рекордними врожаями, а ягоди виростуть розміром з черешню.

В багатьох українців смородина досить популярна культура. Її можна зустріти на багатьох городах, а господині використовують цю запашну ягоду для приготування варення, смачної випічки та приготування компотів на зиму.

Смородина може відрізнятись за своїм кольором та буває червоною та чорною. Та незалежно від цього ягідний чагарник в травні 2025 потрібно підживити одним секретним препаратом. Він захистить рослину від хвороб та зміцнить її кореневу систему.

Садівники розповіли, чим підживити смородину в травні 2025, щоб ягоди виросли завбільшки за виноград
Садівники розповіли, чим підживити смородину в травні 2025, щоб ягоди виросли завбільшки за виноград

Одна із найголовніших проблем чорної або червоної смородини – це дрібні та кислі ягоди. Її причиною стає занадто частий полив, зайві підживлення або відсутність мікоризи. Останній варіант потребує певного роз’яснення. Справа в тому, що під час розвитку городніх культур їхня коренева система утворює симбіоз із грибами, які покращують отримання рослинами усіх необхідних корисних речовин.

Чим підживити смородину, щоб ягоди виросли розміром з виноград
Чим підживити смородину, щоб ягоди виросли розміром з виноград

Щоб не було дефіциту мікоризи, кущі смородини раз на рік поливають поживним  розчином. Робити це краще за все навесні, у травні. Поливати потрібно саме мікоризою, а купують її або на ринку, або ж в спеціалізованому магазині.

Препарат розводять у воді, дотримуючись пропорцій, які вказані на упаковці. Готовий розчин виливають під кущ або рано вранці, або ж у похмурий день. Відразу після цього прикореневу область рослини добре мульчують, щоб волога з товщі ґрунту не випаровувалася.

Чим підживити смородину навесні, щоб ягоди виросли завбільшки за виноград
Чим підживити смородину навесні, щоб ягоди виросли завбільшки за виноград

Перші результати використання ось такого добрива ви зможете побачити вже через 14 днів. Листя на кущах набуде більш яскравого, насичено-зеленого кольору. Ягід на кущі помітно побільшає, а також збільшиться їхній розмір. І вже влітку ви зможете зібрати соковиту та крупну смородину розміром з виноград.

Схожі статті

Цвіте і пахне – найкраща підживка знайдена! Поливаю цим троянду з року в рік, і в 2025 теж

Троянди будуть цвісти довго й пишно, якщо ви будете за ними доглядати і надавати необхідні поживні речовини для рясного цвітіння – чим полити квіти?

Молоко ллється, плоди наливаються: які 5 овочів можно підживити ним – так роблять в Одесі

У вашому саду є велика кількість різних овочей, які будуть вдячними за підживлення, що виготовляється з молока. Розповідаємо детальніше про них у нашому матеріалі.

1 продукт – і “море” огірків буде на грядці: чим полити овоч для шаленого врожаю в 2025-му

Червень підходить до кінця, а ви ще досі не підгодували огірки – саме час це зробити. Чим і коли полити "зелененькі", щоб врожайність зросла вдвічі.

Ось чим обробити кабачки у червні: на кожній зав’язі – до 12 плодів, і перші врожаї до липня

Правильне підживлення кабачків у червні допоможе збільшити урожай у 2 рази. При цьому, не обов'язково купувати дорогі добрива в спеціалізованих магазинах.

Всього 10 г золи під кожен кущ, і перець плодоносить до осінньо-зимових заморозків

Перці – рослини вередливі. Якщо за ними не доглядати, як належить, то врожаю не дочекаєтеся. Помічною у цій справі стане деревна зола. розберімося, як її застосовувати.

Це краще за кавову гущу: розсипаю між грядками влітку 1 засіб і слимаків як вітром здуває

Боротьба зі слимаками на городі може стати справжнім квестом для господаря. Щоб перемогти у ньому, дачники шукають найдієвіші способи протистояння. Один із них ви знайдете у матеріалі "Сенсації".