Про це 99% городників навіть не знають: 5 додаткових способів застосування компосту на ділянці

Кожен досвідчений городник знає як мінімум 3 варіанти використання компосту на дачі. Однак застосовувати його можна у значно більшому обсязі. Про це багато хто навіть не знає.

Якщо ви приготували відмінний правильний компост, то знайте, що стали володарем супер універсального засобу, який можна застосовувати не тільки при висадженні розсади у відкритий ґрунт, посіві насіння та насичення грядок корисними органічними речовинами, а й в інших не менш важливих етапах присадибного господарства.

Наприклад, ви можете за допомогою компосту мульчувати грядки з овочами та суничною садовою. Після розпушування грядок насипте на них шар зрілого компосту завтовшки трохи понад 5 см. Це дозволить зберегти вологу в ґрунті та дасть рослинам додаткове харчування.

Як приготувати компост всього за пару місяців
Як приготувати компост всього за пару місяців

Також можна використовувати компост у спорудженні теплих грядок. Причому для цього йому необов’язково бути повністю готовим – підійде свіжий матеріал, що ще не перепрів. Якщо ви, укладаючи шари, зробите компост передостаннім, після якого залишиться укласти тільки шар землі, то вже скоро побачите перший результат. Ваші помідори, перець та огірки будуть дуже вдячні.

Ще один спосіб використання компосту – це підживлення плодових дерев у саду. Однаково сильно потребують і кісточкові, і насіннячкові.

Не забудьте внести компост під ягідні чагарники після закінчення сезону. Найкраще це зробити пізно восени, коли земля вже замерзне. Закопувати компост не потрібно, достатньо розкидати його по поверхні ґрунту в прутовому колі, а зверху присипати торфом.

Городники озвучили рецепт ідеального компосту
Городники озвучили рецепт ідеального компосту

А якщо ви хочете полегшити собі роботу навесні, то можна замульчувати компостом всі чагарники, що ростуть на ділянці. Найкраще відгукуються гортензія, бузок і бузок. Як правило, роблять це в середині-кінці листопада. Зрілий компост просто розсипають по периметру проєкції крони, при цьому його не потрібно, щоб не травмувати ніжне, розташоване близько до поверхні коріння.

 

Схожі статті

Не грядка з петрушкою, а пухнастий зелений килим: як виростити розкішну зелень у 2025-му?

Куці кущики петрушки на городі є майже у кожного, а от виростити розкішний килим із зелені — це вже показник майстерності. Як це зробити? Деталі в нашому матеріалі.

Щоб гладіолуси давали не 2, а навіть 3 квітконоси: садові хитрощі від одеських господинь

Гладіолуси люблять увагу до себе, і якщо знайти до них підхід, обов'язково дадуть велику кількість квітів. Розповідаємо, як виростити їх правильно.

Невидимий ворог для баклажанів: побачили цей бур’ян – з корінням його без вагань

Чи знаєте ви, який бур'ян залишить вас без врожаю баклажанів? Ця рослина часто росте на багатьох українських городах і з неї навіть салати роблять. Але по сусідству з нею баклажани не ростимуть.

Не обріжете — пожалкуєте: як на Сумщині вирощують величезний врожай перців щороку?

Похизуватися розкішним врожаєм перців може далеко не кожна господиня. Розповідаємо в нашому матеріалі, як його збільшити. Усе просто та швидко.

Яблука наче зі страшної казки: 3 сорти бордового кольору з насиченим смаком — стоять до морозів

Яблука бордового кольору виглядають на тарілці немов у якійсь чарівній казці. Виростити такі у себе в саду можна. Обирайте один із цих 3-х сортів – Ред Сан, Ред Мун чи Джероміні.

На Тернопільщині завжди поливаю малину цим: ягоди виростають великі й солодкі – рецепт підживки

Тиждень червня вже позаду, тож саме час підживити малину для кращого росту й формування великих і солодких ягід – яких добрив потребує ця культура?