Гарно ростуть майже без сонця та дають гарний врожай: 6 культур, які можна саджати в тіні

Хоча світло важливе для росту рослин, але не вся городина любить сонце. Деякі культури краще ростимуть, якщо їх посадити в тіні. І навіть врожайність у таких рослин поліпшиться.

Якщо у вас на городі або біля дому є затінені ділянки, то на них все одно можна вирощувати рослини. Головне вдало їх підібрати. Деякі культури добре почуваються навіть без сонця. А іноді вони й ростуть краще завдяки цьому. Взяти хоч салатну зелень та трави. До них належать рукола, шпинат, латук, кріп, м’ята, петрушка, меліса та інші. Всі вони в тіні ростуть чудово. І навіть не просто гарно ростуть, а стають смачнішими та ароматнішими.

Серед багаторічних культур дуже любить тінь ревінь. Він теж в таких умовах росте краще й стає смачнішим. Але все ж трішки сонця йому потрібно. Те ж саме стосується батуна та шніта — різновидів цибулі, з яких можна брати пера для приготування салатів і закусок. В тіні, до речі, їх ще й поливати треба рідше. А щоб волога краще утримувалася в ґрунті та бур’яни менше росли, грядки з усіма переліченими культурами бажано замульчувати.

Агрономи назвали 6 культур, які добре ростуть у тіні
Агрономи назвали 6 культур, які добре ростуть у тіні

Бобові — ще одна група рослин, які можуть давати хороший урожай навіть в тіні. Йдеться про квасолю, горох або нут, які гарно ростуть при розсіяному світлі. Вони не надто вибагливі й добре почуваються під деревами чи біля парканів. Особливо це стосується витких сортів, які можна пустити вгору по опорі — там вони отримають більше світла, навіть якщо вся ділянка не освітлюється повністю.

Також не варто ігнорувати коренеплоди — буряк, моркву, пастернак, редьку. Вони не потребують прямого сонця протягом усього дня, а більше цінують вологу та пухкий ґрунт. У тіні коренеплоди ростуть повільніше та виростають меншими. Але зате вони не тріскаються та стають смачнішими. Те ж саме стосується деяких видів капусти. Чудово ростуть в тіні, наприклад, цвітна, кольрабі та броколі.

Схожі статті

Турецький лайфхак на 10 з 10: як охолодити квартиру без кондиціонера – порятунок в спеку

Кондиціонери є далеко не у всіх квартирах. А від спеки посеред літа страждають практично всі люди. Знизити температуру повітря у кімнаті хоча б на 1-2 градуси можна спробувати самотужки.

Навіщо така петрушка? Зелень є, але не пахне: всьому причиною завжди ці 2 помилки

Іноді так стається, що ми вирощуємо петрушку, щоб отримати прекрасний аромат у наших страв, а натомість отримуємо абсолютно відсутність запаху у зелені.

Хочете мати найкращий врожай “на селі”? Посадіть між кущами огірків одну з цих 5 рослин

Якщо ви хочете виростити у себе на ділянці щедрі врожаї огірочків – подбайте про правильних "сусідів" поряд. Які рослини можна і треба саджати поряд із зеленцями? Читайте про це в нашій публікації.

Якщо груша, то калію, якщо морквина – то азоту: городники знають, чому огірки змінюють форму

Огірки на городі можуть набувати абсолютно несподіваних форм. То загнуться гачком, то скрутяться у підкову, то нагадують морквину. За цими ознаками можна визначити, яких елементів бракує городині.

Як виростити моркву розміром з кабачок? На Одещині її поливають цим, а врожай збирають мішками

Щоб морква здивувала солідними розмірами, достатньо внести у землю невелику кількість простого добрива, яке є майже в кожного вдома. Що саме необхідно зробити?

Наша ожина дає врожаї хвилями, бо бабуся купила правильні саджанці: 3 правила, і ягід – море

Чи знаєте ви, що від правильного вибору саджанців залежить врожайність ожини? Щоб кущі засипали господарів в сезон соковитими і смачними ягодами – обирайте саджанці за трьома ознаками.