Якщо у вас на городі або біля дому є затінені ділянки, то на них все одно можна вирощувати рослини. Головне вдало їх підібрати. Деякі культури добре почуваються навіть без сонця. А іноді вони й ростуть краще завдяки цьому. Взяти хоч салатну зелень та трави. До них належать рукола, шпинат, латук, кріп, м’ята, петрушка, меліса та інші. Всі вони в тіні ростуть чудово. І навіть не просто гарно ростуть, а стають смачнішими та ароматнішими.
Серед багаторічних культур дуже любить тінь ревінь. Він теж в таких умовах росте краще й стає смачнішим. Але все ж трішки сонця йому потрібно. Те ж саме стосується батуна та шніта — різновидів цибулі, з яких можна брати пера для приготування салатів і закусок. В тіні, до речі, їх ще й поливати треба рідше. А щоб волога краще утримувалася в ґрунті та бур’яни менше росли, грядки з усіма переліченими культурами бажано замульчувати.

Бобові — ще одна група рослин, які можуть давати хороший урожай навіть в тіні. Йдеться про квасолю, горох або нут, які гарно ростуть при розсіяному світлі. Вони не надто вибагливі й добре почуваються під деревами чи біля парканів. Особливо це стосується витких сортів, які можна пустити вгору по опорі — там вони отримають більше світла, навіть якщо вся ділянка не освітлюється повністю.
Також не варто ігнорувати коренеплоди — буряк, моркву, пастернак, редьку. Вони не потребують прямого сонця протягом усього дня, а більше цінують вологу та пухкий ґрунт. У тіні коренеплоди ростуть повільніше та виростають меншими. Але зате вони не тріскаються та стають смачнішими. Те ж саме стосується деяких видів капусти. Чудово ростуть в тіні, наприклад, цвітна, кольрабі та броколі.