Ноу-хау від полтавчан: травнева боротьба з городними шкідниками – попелиця, мурахи та слимаки

Городники з Полтавської області розповіли, як їм вдалося перемогти настирливих городніх шкідників - попелицю, мурах та слимаків. Більше їх на городі не бачили.

Боротьба зі шкідниками, які щороку з’являються на садово-городніх ділянках у травні, потребує багато сил і передбачає комплексний підхід. Для того, щоб вирішити проблему, йдуть механічні, народні та біологічні способи. Деякі навіть вдаються до хімічних препаратів, але більшість дачників намагається все ж таки обійтися без них.

Перш ніж розповісти про засоби боротьби зі шкідливими комахами – попелицею, слимаками та мурахами, які з успіхом застосовують полтавські городники, слід засвоїти кілька основних правил.

  • Щоб вчасно виявити “ворога”, раз на 4 дні оглядайте всі свої рослини на ділянці. Чим раніше ви виявите проблему, тим менше сил і часу ви витратите на її усунення.
  • Намагайтеся вчасно прибирати рослинні рештки та прополювати бур’яни. Саме у цих місцях найчастіше селяться шкідники.
Полтавські городники зізналися, як борються зі шкідниками у травні
Полтавські городники зізналися, як борються зі шкідниками у травні

А тепер розглянемо найдієвіші методи боротьби з попелицею. Полтавці, як правило, застосовують народні засоби – мильний розчин або настій з часнику. Також відмінний результат показала обробка рослин настоянкою з тютюну.

Для боротьби з мурахами на Полтавщині використовують спеціальні приманки, які можна зробити своїми руками. До їх складу входять 5 г борної кислоти, цукор та вода. Її розливають у невеликі ємності та розставляють на грядках.

Полтавські городники зізналися, як борються зі шкідниками у травні
Полтавські городники зізналися, як борються зі шкідниками у травні

Від слимаків добре зарекомендували себе пастки з пивом, а також саморобні бар’єри, які застосовувалися для їхнього відлякування. Це може бути шар суміші із золи та подрібненої яєчної шкаралупи.

Полтавські городники зізналися, як борються зі шкідниками у травні
Полтавські городники зізналися, як борються зі шкідниками у травні

Схожі статті

Киньте це в лунку при посадці томатів і вони відразу підуть в ріст: лайфхак від аграріїв

Для того, щоб розсада помідорів відразу пішла в ріст і згодом дала великий та смачний урожай, при посадці у лунку треба додати секретний інгредієнт.

3 краплі на відро, і бджоли злітаються на запилення, як на свято: прийом з Одещини

Чим інтенсивніше проходить процес запилення, тим кращих врожаїв ми можемо очікувати на грядці. Але що робити, якщо бджоли не бажають проявляти інтерес до вас?

Як зробити мильні бульбашки для дітей, які не лопаються: знадобиться ця 1 річ з кухні

Цим методом можна створити мильні бульбашки, що не лопатимуться. Більше того, воно точно добре надуватимуться, їх буде багато, й вони дуже гарно та переливчасто виглядатимуть.

6 правил – і лохина вродить на максимум: що зробити з рослиною в червні 2025 – запамʼятайте

У червні лохина має підвищену потребу у догляді від садівників, тому для того, щоб отримати смачний і рясний врожай, потрібно зробити одну важливу процедуру.

Не тільки буряк: 5 культур, які не можна садити після моркви – порушення сівозміни шкодить

Всі ми чудово знаємо про користь сівозміни. Але плануючи грядки на наступний рік, зважте, що далеко не всі рослини дадуть гарний врожай після моркви. Є цілий перелік заборон.

Названо 5 причин, чому капуста не зав’язує головки – як виправити ситуацію вже цього тижня

Середина літа – відповідальний час для капустяних насаджень. Саме в цей період із зав'язі починають формуватися головки. Якщо цього не відбувається, значить, городники припустилися певних помилок.