Не встигли бутони розкритися, одразу осипалися: 3 помилки, через які троянди цвітуть лічені дні

Мало виростити здорові кущі, ще й необхідно знати тонкощі догляду за трояндами, аби бутони не осипалися одразу після того, як розкрилися. Що могло піти не так?

Троянди здаються легкими у догляді лише для тих, хто знайомий із цією справою поверхнево. Розібратися з проблемою, яка трапилася з тим чи іншим кущем — той ще виклик.

Багатьом господиням не вдається поладнати з деякими своїми кущами, і в результаті все призводить до того, що їх виселяють із саду, а просто або просто залишають без уваги.

Чому троянди погано цвітуть

Квітникар розповів, чому троянди погано цвітуть

Зокрема, в Україні популярна проблема — скидання пелюсток трояндою одразу після того, як розкрився бутон. Що могло теоретично піти не так?

Найперше, на що необхідно звернути свою увагу — це сорт троянди. І справа саме в тому, що деякі кущі ідеально підходять для вирощування у холодних та похмурих регіонів. Наприклад, така ситуація часто складається з трояндами Девіда Остіна.

Це суто англійські троянди, які розраховані абсолютно на інший клімат. А в Україні вони могут можуть зростати непогано до настання спеки. Пізніше, ніжні пелюстки та квітконоси троянди просто не витримують високих температур і відповідно одразу руйнуються.

Друга неприємна причина — ви просто перегодували троянду добривами. Таке може статися, якщо в ґрунті відбувається перенасичення поживними речовинами. Кущ швидко нарощує зелень, формує нові квітконоси, і відповідно швидко позбавляється від старих.

Тому під час цвітіння квітникарі як правило ніколи не вносять до землі ніяких добрив. На цьому підживки закінчуються. Вносьте добрива до цвітіння, або після, але ні в якому разі не під час.

Квітникарі розповіли, як підживити троянди в домашніх умовах
Квітникар розповів, чому троянди погано цвітуть

І не забувайте про те, що завжди необхідно видаляти старі троянди, які відцвіли. Якщо ви цього не робите, то вона витрачає увесь свій ресурс на формування насіння, забуваючи про ті троянди, які тільки цвітуть, і вона не має сили підтримувати життя пелюсток, і відповідно, цвітіння відбувається недовго.

Схожі статті

Полийте огірки після заходу сонця – вранці побачите по 8 зав’язей на кожному кущику

Є багато методів стимуляції плодоношення у овочів. Розповідаємо вам, як зробити так, щоб на ранок у огірків вже були зав'язі. Деталі в нашому матеріалі.

Стартане, як чемпіон: 1 засіб, чим підживити перець, щоб розсада зазеленіла і зміцнішала

Після висаджування солодкого перцю на грядки обов'язково забезпечте рослині гарний старт. Для цього підживіть її секретним добривом, яке зробить розсаду зеленішою. Розповідаємо рецепт.

Чарівне літнє підживлення для всіх ягідних кущів: запасайтесь відрами, щоб вмістити весь урожай

Без своєчасного підживлення хороший урожай смачних та солодких ягід отримати дуже складно. У цьому матеріалі ви дізнаєтеся все про літні підживлення ягідних кущів - час, дозування та склади.

Плоди – з кулак, смак – як мед: цей сорт сливи – абсолютний рекордсмен 2025

Бувають такі сливи, що на смак наче справжній мед, і не хочеться їх використовувати для інших цілей, окрім як лише вживання у свіжому вигляді.

Мені цей секрет розкрила бабуся з Полтави, а я розповім всім: 2 засоби для перців-богатирів

Відразу після посадки, і під час цвітіння, і в період активного плодоношення перцю потрібна велика кількість поживних речовин. Бабуся із Полтави поділилася своїм секретом.

Садівник похвалився першим урожаєм огірків, вирощеним у відрі: його метод виявився дієвим

Використовуйте цей метод вирощування огірків, й теж будете мати готовий урожай уже на початку червня! Досвідчений садівник усе показав, пояснив і надав кілька порад!