Троянди здаються легкими у догляді лише для тих, хто знайомий із цією справою поверхнево. Розібратися з проблемою, яка трапилася з тим чи іншим кущем — той ще виклик.
Багатьом господиням не вдається поладнати з деякими своїми кущами, і в результаті все призводить до того, що їх виселяють із саду, а просто або просто залишають без уваги.
Чому троянди погано цвітуть

Зокрема, в Україні популярна проблема — скидання пелюсток трояндою одразу після того, як розкрився бутон. Що могло теоретично піти не так?
Найперше, на що необхідно звернути свою увагу — це сорт троянди. І справа саме в тому, що деякі кущі ідеально підходять для вирощування у холодних та похмурих регіонів. Наприклад, така ситуація часто складається з трояндами Девіда Остіна.
Це суто англійські троянди, які розраховані абсолютно на інший клімат. А в Україні вони могут можуть зростати непогано до настання спеки. Пізніше, ніжні пелюстки та квітконоси троянди просто не витримують високих температур і відповідно одразу руйнуються.
Друга неприємна причина — ви просто перегодували троянду добривами. Таке може статися, якщо в ґрунті відбувається перенасичення поживними речовинами. Кущ швидко нарощує зелень, формує нові квітконоси, і відповідно швидко позбавляється від старих.
Тому під час цвітіння квітникарі як правило ніколи не вносять до землі ніяких добрив. На цьому підживки закінчуються. Вносьте добрива до цвітіння, або після, але ні в якому разі не під час.

І не забувайте про те, що завжди необхідно видаляти старі троянди, які відцвіли. Якщо ви цього не робите, то вона витрачає увесь свій ресурс на формування насіння, забуваючи про ті троянди, які тільки цвітуть, і вона не має сили підтримувати життя пелюсток, і відповідно, цвітіння відбувається недовго.