Не зола і не дріжджі: ось чим на Закарпатті поливають огірки для врожаю по 30 штук із зав’язі

Для того, щоб отримати рекордний урожай огірків потрібно не просто підібрати вдалий сорт, а й правильно та вчасно підживити рослину. Дізнайтеся, який засіб найкраще підходить для огірків.

Огірки – досить складна у вирощуванні культура. Коріння в огірків знаходиться близько до поверхні грунту, тому ця культура не переносить спеку, посуху і не є стійкою до шкідників. Втім, якщо правильно доглядати за рослиною, можна отримати величений і смачний урожай. Так, важливими етапами вирощування огірків є полив та підживлення.

Чим підживити огірки, щоб отримати максимальний урожай

Існує багато методів підживлення огірків. Якісь із них більш дієві, інші – менш дієві. Так, до менш дієвих відносяться підживлення золою та дріжджами. Хоча і зола і дріжджі містять у собі багато поживних речовин, цього все одно не достатньо для повноцінного підживлення огірків.

Городники Волині розповіли, чим підживити огірки у спеку
Агрономи розповіли, чим підживити огірки, щоб збільшити урожай втричі

А ось підживлення огірків курячим послідом і мінеральними добривами повністю забезпечать рослину всіма необхідними мікроелементами та мінералами.

Для приготування розчину мінеральних добрив на відро води (10 л) потрібно додати чайну ложку аміачної селітри, чайну ложку сульфату калію та чайну ложку суперфосфату. Отриманим розчином поливають огірки в період їх активного цвітіння.

У період плодоношення найкращим рішенням буде підживити рослину розчином нітроамофоски (столова ложка на 10 літрів води).

Городники розповіли, яке добриво з кухні допоможе збільшити врожайність огірків
Агрономи розповіли, чим підживити огірки, щоб збільшити урожай втричі

Також відмінним добривом є пташиний (курячий послід). Це відмінне джерело поживних речовин, зокрема азоту, калію, фосфору, магнію, заліза, йоду, цинку, бору та інших мікроелементів. Щоб його приготувати добриво, необхідно наполовину заповнити відро послідом, долити водою до країв, добре перемішати і залишити на 36 годин. Після цього отриманий розчин розводимо з водою у співвідношенні 1:10 і поливаємо рослину під корінь.

Схожі статті

1 ложка у воду – і огірки плодоноситимуть до кінця жовтня: чим полити грядки у червні 2025

Огірки можуть плодоносити аж до осені, якщо їх вчасно і правильно підживлювати. Дізнайтеся, які добрива найкраще підходять саме для огірків.

3 ложки під корінь – і полуниця росте здорова: методика з Полтавщини для червня 2025

З цією підживкою полуниця буде набагато солодшою, гарнішою та смачнішою. Також, жодна хвороба не вчепиться в кущі, а ґрунт матиме якомога більше поживних речовин. Варто спробувати!

Забудьте про добрива на 365 днів: чому варто зробити річну паузу і нічого не вносити в ґрунт

Внесення добрив є необхідною процедурою для деяких рослин, але також городники наполягають на тому, щоб час від часу робити перерву і відмовитись від них. Яка користь від цього?

1 ложка у воду, і томати плодоноситимуть, не припиняючи, аж до холодів: як у бабусі

Щоб томати вродили як треба, потрібно не скупитися на підживки. І мова йде не тільки про кількість овочів, які ви зможете зібрати, але і про їх смак.

Посперечалася з сусідкою: чи потрібно обрізати вишню, коли та як саме робити це – 5 пунктів

Завдяки цим порадам будь-який садівник матиме гарний та смачний урожай вишні з року в рік. Варто лише дослухатися до цього, й зрозуміти, чому все це радять досвідчені садівники.

Що посадити на грядках, які звільнилися після молодої картоплі? У 2025 врожаї будуть нон-стоп

Господині вже активно збирають молоду картоплю, і після неї залишаються пусті грядки. Чи можна щось висадити після бульб, і які саме культури?