Болгарський перець є найулюбленішою рослиною багатьох дачників, хоч і така культура вважається дещо вибагливою у вирощуванні. Часто навіть за правильного догляду не виходить отримати бажаний результат, що неабияк засмучує. Найпоширенішою проблемою низького врожаю і дрібних плодів є неправильне сусідство на грядці.
Деякі рослини, висаджені поруч із перцем, можуть позитивно вплинути на врожайність овочу й смак, а деякі навпаки пригальмувати ріст. Однак для отримання гарного врожаю важливо надати рослині регулярний полив, підживлення та освітлення.

Однією з несприятливих сусідок для перцю є квасоля, деякі її сорти виділяють у ґрунт речовини, які здатні пригнічувати ріст інших рослин. Як результат, перець виростає не таким високим, а плоди набувають гіркуватого присмаку.
Не варто висаджувати поруч із перцем базилік. Через свій виражений аромат він відлякує багатьох шкідників, але також він має алелопатичні властивості, виділяє речовини, які можуть пригнічувати розвиток сусідніх культур.

Морква, редиска, картопля мають однакові вимоги з перцем до ґрунту. Якщо вони будуть вирощуватись поруч, вони будуть конкурувати одне з одним за поживні речовини та світло.
Ідеальними сусідами на грядці з гострим перцем є шпинат, салат, кріп, кінза, чебрець. Вони здатні покращити смак плодів та відлякати шкідників. До посадки перцю у відкритий ґрунт, без проблем можна вирощувати на тій грядці зелену цибулю, горох, листовий салат, редиску. Важливо враховувати всі ці поради, адже нехтування ними дійсно може призвести до негативних наслідків під час збору врожаю.