Помідори є теплолюбною культурою, тому їх слід висаджувати тоді, коли буде стабільно тепло без прогнозування майбутніх заморозків. Найкращий період для посадки – це червень, тоді земля достатньо вже прогрілася і нічних заморозків не спостерігається. З посадкою культури важливо бути обережними, адже надто рання або пізня висадка може призвести до зниження врожайності й поганого зовнішнього вигляду плодів загалом.
Іноді можна помітити, як листя томатів набуває синьо-фіолетового кольору, що неабияк лякає. Такі “моменти” свідчать про те, що ґрунт холодний, спостерігались різкі перепади температури або ж рослині просто не вистачає деяких мікроелементів. Найчастіше це сигналізує про дефіцит фосфору, без цього елементу неможливий нормальний розвиток томатних кущів.

Саме тому дачники радять підгодувати овоч фосфорними добривами, зокрема суперфосфатом. Для цього вам слід розчинити 20 г цього компоненту в 10 літрах води й полити рідиною кущі. Крім підгодівлі, важливо також організувати правильний полив.
Потрібно стежити за тим, щоб ґрунт не пересихав, але і надмірне зволоження шкодить помідорам. Влітку в спеку томати варто підкормлювати нітроамофоскою – 1 чайну ложку речовини слід розчинити у відрі води та внести по одному літру під кожен кущ. Повторно процедуру необхідно провести через тиждень, а на виснаженому ґрунті підгодівлю варто проводити кілька разів кожного тижня.

Для покращення плодоношення й збільшення врожайності, рекомендується обробити кущі слабким розчином борної кислоти – 10 г на 10 л води, таке добриво слід застосувати двічі з перервою в 10 днів.