Неймовірна спека почалася в Україні вже з самого початку червня 2025 року. Минулого року, таке тепло настало не раніше 20 червня, і садівники були до цього готові куди більше, ніж станом на сьогодні. Утім, маємо, що маємо. Вчора, 9 червня, до +30 градусів тепла вже було до 10:00 ранку. А тому, ті, хто прагнули полити свій город, прокидалися й робили це вже з 06:00 ранку.
Нині українські садівники більше всього бідкаються за свої овочі, особливо, за огірки. Адже, щоб вони не мали гіркоти, були соковитими, хрумкими та великими, їм потрібна постійна унормована волога. Для цього, крім ранкового поливу, садівники почали думати щодо їхнього укриття. Насамперед, для того, щоб промінчики палючого сонця не так сильно випалювали землю біля їх коренів. А щоб, навпаки, волога в ґрунті, в штучному затінку, залишалася якомога довше.

Так, в разі, якщо стовпчики термометра починають перевищувати від +32 градусів, огірки скидають свої зав’язі. При цьому, на рослинах починає поступово в’янути листя, а вже готові плоди стають гіркими. Тому, перше, що слід зробити, це покрити огірки затінювальною сіткою. Вона здатна знизити температуру на п’ять-сім градусів. Сітку варто купувати з 45-60% ступенем затінення. Саме така сітка достатньо захищає овочі від перегріву й при цьому, пропускає достатню кількість світла для процесу фотосинтезу.
Інше, що можна зробити, це поставити тимчасові навіси або покрити огірки агроволокном. Для навісів підійдуть навіть білі простирадла та старі тюлі. Що одне, що інше, можна взяти й натягнути на самі банальні дуги. Все це надзвичайно бюджетний варіант вирішення цього питання, але не менш дієвий. Важливо створити тінь над огірками, але тільки не повну темряву. Ще можна садити поруч із огірками високі рослини, які штучно створюватимуть тінь.