Не зола і не дріжджі: ось чим на Херсонщині поливають кавуни, щоб виростали по 12 кг кожен

Для того, щоб виростити великі і смачні кавуни, потрібно знати кілька секретів. Одним із найважливіших пунктів є вчасне та правильне підживлення.

Кавуни вже багато років вирощують на Півдні України, де погода суха та спекотна. Втім, селекціонери вивели такі сорти кавунів, які не бояться більш прохолодної погоди та дощів і добре ростуть у всіх регіонах України.

Та підібрати правильний сорт мало для того, щоб виростити дійсно великі та смачні кавуни. Важливу роль відіграє ще вчасне та правильне підживлення.

Чим підживити кавуни в період росту та плодоношення

Фермери пояснили, як саджати кавуни для доброго врожаю
Аграрії розповіли, чим підживити кавуни, щоб плоди росли по 12 кг кожен

Одним із найбільш ефективним підживленням є органічні добрива: коров’як, пташиний послід, компост. 3 кілограми коров’яку потрібно залити відром води, ретельно розмішати. Отриманий розчин треба залишити в темному місці на тиждень, а потім розвести водою у співвідношенні 1:10. Поливати кавуни треба під корінь 1 літра добрива на рослину.

Також можна приготувати добриво з курячого посліду, який містить у собі багато азоту та фосфору, які є необхідними для росту та розвитку рослин. Для цього курячий послід з водою треба змішати 1:1 та дати настоятися тиждень. Після цього суміш розводять з водою у співвідношенні 1:10 і поливають кавуни під корінь.

Як та чим підживити кавуни без кісточок, щоб не було хвороб
Аграрії розповіли, чим підживити кавуни, щоб плоди росли по 12 кг кожен

Для того, щоб зміцнити імунітет кавунів і вберегти їх від грибкових та інших захворювань треба обробити рослину розчином йоду. Для цього на 10 літрів води треба додати 6 грамів йоду і обробити кавуни пульверизатором.

Ще одним відмінним добривом для кавунів є розчин аміачної селітри. Він містить у своєму складі багато азоту, який є необхідним для росту і розвитку кавунів.

Для приготування такого добрива слід розчинити 10 г селітри в 10 л води і обробити ним рослину. Таке добриво можна використовувати і після перших сходів, під час цвітіння та плодоношення.

Схожі статті

Жовте пір’я у часника та цибулі – не завжди сигнал лиха: побачили у червні – розслабтеся

Жовте пір'я у часнику та цибулі – це не завжди ознака якогось відхилення у розвитку. В червні такий процес – цілком природній. Що він означає – розповідає "Сенсація".

Мені цей прийом показали на Київщині, а я розповідаю всім: 2 добрива для огірків-рекордсменів

Внесення добрив в ґрунт визначає врожайність вашого майбутнього врожаю, в тому числі і огірків – чим їх підживити вже в червні, щоб всі сусіди "ахнули".

Не для птахів черешня вродила: безболісно проганяємо пернатих із саду, щоб не псували ягоди

Щойно на черешнях почали жовтіти-червоніти ягідки, як тут же казна звідки з'являються представники пташиного царства й нумо ласувати смаколиком. Захистити урожай фруктів від пернатих нахаб можна.

Встигніть до 15 червня: якщо полиєте кабачки цим розчином – врожай зросте вдвічі, а то і втричі

Кабачки є невибагливою культурою, але без підживлення вони не здатні вродити смачний і великий врожай – чим треба полити їх до середини червня 2025?

Не зола і не яєчна шкаралупа: чим підживити буряк на грядці, щоб вродило як на Полтавщині?

Як отримати величезний врожай буряку, який також буде вражати розміром? Розповідаємо в нашому матеріалі про правильну підживку для даної культури.

5 найкращих рослин з суцвіттями у вигляді свічок: ідеальні квіти для прикрашання сучасного саду

Існує безліч красивих квітів. Але види, які мають суцвіття у формі свічок, виглядають особливо красиво, незвично та цікаво. Таких рослин багато, тож серед них ми вибрали 5 найцікавіших варіантів.