Одна кислятина: чому у вашої полуниці різко змінився смак – викинути чи можна ще все виправити?

На смакові якості полуниці впливають кілька важливих факторів. так просто кислою вона стати не може, якщо, звичайно, це не особливість сорту.

На смак сорти полуниці діляться на кілька видів – солодкі, кисло-солодкі та кислі. Якщо у вас росте один із перших двох сортів, і при цьому смак полуниці несподівано став неприємно-кислим, то значить на це є вагома причина. Наприклад, це може бути неправильний полив!

Надлишок вологи в період дозрівання значно погіршує смакові якості плодів. Насамперед відрегулюйте полив. Земля навколо кущів має бути трохи вологою. У цьому намагайтеся, щоб грядки не пересихали. Також не забувайте після кожного поливу розпушувати землю. Ідеальним рішенням буде організація крапельного поливу.

Три важливі правила поливу полуниці
Три важливі правила поливу полуниці

Ще одна причина кислого смаку полуниці – нестача сонця. У такому разі вам доведеться перенести грядку. Місце має висвітлюватися щонайменше 8 годин на день. Якщо менше, то ягоди будуть дрібними та кислими.

Також полуниця може різко змінити смак через загущені посадки. Коли кущі ростуть занадто близько (менш як 30 см один від одного), то, як правило, вони забирають поживні речовини, які впливають на формування смаку.

Агрономи розповіли, чому полуниця кисла
Агрономи розповіли, чому полуниця кисла

Кислятина з’явиться, якщо полуниця вже понад 4 роки сидить на тому самому місці. Повернути ягодам колишній смак та аромат допоможе лише пересадка.

Змінити смак полуниці може також неправильне підживлення. Якщо її буде недостатньо, то ягоди будуть дрібними, непоказними та кислими.

Щоб уникнути цього, регулярно проводьте підживлення відповідно до фаз розвитку полуниці. Наприклад, навесні ягода потребує азоту, тому варто вносити відповідні добрива. На фазі бутонізації та зростання плодів вносять полуниця потребує калію, а після збирання врожаю в калії та фосфорі.

Агрономи розповіли, чому полуниця кисла
Агрономи розповіли, чому полуниця кисла

Схожі статті

Як за 2 “чики” можна збільшити врожай малини: бабуся сказала обов’язково зробити це у червні

Щоб збільшити врожай малини в кілька разів, потрібно зробити всього кілька простих прийомів. Бажано провести процедури у червні, поки що не пізно!

Без цього баклажани будуть маленькими, як огірки: основне правило, про яке всі чомусь забули

Щоб виростити гарні баклажани на своїй ділянці потрібно знати лише один секрет, від якого залежить дуже багато. Але пам'ятайте, всьому має бути міра.

Огірки ще ніколи не були такими смачними, доки я не розкрила один бабусин секрет: розповім усім

Будь-який досвідчений городник має свої секрети вирощування смачних і хрустких огірків, але не кожен погодиться ними поділитися. Це рідкісна удача!

На Хмельниччині зафіксували 3 “спалахи” фітофтори – фермери переходять на біозахист овочів

Фермери Хмельницької області віднайшли сучасний спосіб подолати фітофтору на овочах. Чим вони захищають врожаї та які засоби для цього використовують – розповідає "Сенсація".

5 “моментів” і малина вродить “дай Боже”: як підвищити врожайність культури – 10% знають про це

Під час посадки конкретної культури, садівники автоматично погоджуються на ретельний догляд за рослинами – які 5 дій є обов'язковими під час вирощування малини.

1 ложка у воду – і огірки плодоноситимуть до пізньої осені: чим полити грядки у червні 2025

Для того, щоб подовжити термін плодоношення огірків, потрібно їх правильно і вчасно підживлювати. Знаючи кілька секретів, ви будете збирати урожай навіть восени.