На смак сорти полуниці діляться на кілька видів – солодкі, кисло-солодкі та кислі. Якщо у вас росте один із перших двох сортів, і при цьому смак полуниці несподівано став неприємно-кислим, то значить на це є вагома причина. Наприклад, це може бути неправильний полив!
Надлишок вологи в період дозрівання значно погіршує смакові якості плодів. Насамперед відрегулюйте полив. Земля навколо кущів має бути трохи вологою. У цьому намагайтеся, щоб грядки не пересихали. Також не забувайте після кожного поливу розпушувати землю. Ідеальним рішенням буде організація крапельного поливу.

Ще одна причина кислого смаку полуниці – нестача сонця. У такому разі вам доведеться перенести грядку. Місце має висвітлюватися щонайменше 8 годин на день. Якщо менше, то ягоди будуть дрібними та кислими.
Також полуниця може різко змінити смак через загущені посадки. Коли кущі ростуть занадто близько (менш як 30 см один від одного), то, як правило, вони забирають поживні речовини, які впливають на формування смаку.

Кислятина з’явиться, якщо полуниця вже понад 4 роки сидить на тому самому місці. Повернути ягодам колишній смак та аромат допоможе лише пересадка.
Змінити смак полуниці може також неправильне підживлення. Якщо її буде недостатньо, то ягоди будуть дрібними, непоказними та кислими.
Щоб уникнути цього, регулярно проводьте підживлення відповідно до фаз розвитку полуниці. Наприклад, навесні ягода потребує азоту, тому варто вносити відповідні добрива. На фазі бутонізації та зростання плодів вносять полуниця потребує калію, а після збирання врожаю в калії та фосфорі.
