Як правильно обрізати плодові дерева на осінь — золоті правила для справжніх садоводів

Плодові дерева вкрай потребують догляду восени. Обрізати їх важливо не лише для краси, а й для здоров'я дерева. Як правильно це зробити?

Які дерева варто обрізати?

Такої процедури найбільше потребують груша, яблуня, горобина, айва (звичайної і японської), аронія, глід великоплідний, а також ягідні та деякі декоративні чагарники. Знайшли щось зі свого саду? Тоді хутчіш за інструментами.

Як правильно зробити обрізку дерев?

Як правильно зробити обрізку дерев?

  1. Товсту гілку краще спилити знизу, а потім дійти до верху, адже вона може пошкодити стовбур дерева, падаючи вниз.
  2. Місце, де щойно спиляли гілку (особливо, якщо її діаметр більше 1 см) варто зачистити садовим ножем та змазати варом. Адже в іншому випадку необроблений зріз може призвести до висушування збереженої частини гілки.
  3. Уражену хворобами гілку потрібно повністю спилити до «кільця». Залишати пенька — неможна.
  4. Навколо кореневої шийки штамба щеплених дерев і кущів потрібно обов’язково прибирати порослі. Варто постаратися якомога глибше вирізати їх «на кільце» біля самої основи.
  5. В осінню пору року не радять вкорочувати гілки на деревах. Але якщо це необхідна процедура, то краще це робити навскоси. Гострий кут має знаходитись трішки вище бруньки. Адже куди заверне її верхівка, туди і будуть навесні рости нові пагони.
  6. Також, не менш важливими є й інструменти, які використовуються під час обрізки дерев. Вони мають бути ідеально чистими та гострими. Адже тупі інструменти можуть «зажувати» кору, або залишати рвані рани.
  7. Для обробки обрізаних місць ідеально підходять садовий вар або глиняна бовтанка, яку складають із 2 частин глини та 1 частини коров’ячого гною.

Нехай ваш сад буде здоровим та приноситиме найкращі плоди.

Схожі статті

Помідори не тріскатимуться: як виростити великі та солодкі томати – всього 3 правила

Навіть огородник-початківець зможе виростити великі і солодкі томати, якщо буде дотримуватися цих 3 основних правил. Жодного потрісканого плоду!

Часник не любить надлишку добрив, але є один нюанс: перше підживлення для часнику у 2025-му

Дотримуючись простих рекомендацій, можна підготувати часник у городі до тривалого сезону та отримати восени великий урожай. Цю пряність зможе виростити навіть садівник-новачок.

Станете огірковим “магнатом”: цей сорт для Вінницької області завалить урожаєм ледачих дачників

Обрати правильний сорт огірків - завдання не з простих, але з можливих - який один сорт є ідеальним у всьому, а плодоносить довго і рясно? Агрономи розсекретили його.

За цими синенькими ганяються всі городники: найпопулярніший сорт баклажанів – супершвидкостилий

Цей сорт баклажанів є чудовим вибором для тих, хто прагне отримати високий урожай із мінімальними затратами часу. Він стійкий до хвороб, смачний, підходить навіть для консервування.

Ці 2 інгредієнти не можна змішувати: яку помилку роблять 99% городників перед посадкою картоплі

Щоб отримати хороший урожай картоплі, потрібно підготувати грядки та внести ряд добрив, але головне не переборщити та не змішувати ці 2 інгредієнти.

Врятує сад від білокрилки: дві красиві квітки, які допоможуть позбутися підступного шкідника

Як позбутися найпоширенішого шкідника садів та городів за допомогою натуральних засобів. Після цього білокрилка назавжди забуде дорогу на вашу ділянку.