Як правильно обрізати плодові дерева на осінь — золоті правила для справжніх садоводів

Плодові дерева вкрай потребують догляду восени. Обрізати їх важливо не лише для краси, а й для здоров'я дерева. Як правильно це зробити?

Які дерева варто обрізати?

Такої процедури найбільше потребують груша, яблуня, горобина, айва (звичайної і японської), аронія, глід великоплідний, а також ягідні та деякі декоративні чагарники. Знайшли щось зі свого саду? Тоді хутчіш за інструментами.

Як правильно зробити обрізку дерев?

Як правильно зробити обрізку дерев?

  1. Товсту гілку краще спилити знизу, а потім дійти до верху, адже вона може пошкодити стовбур дерева, падаючи вниз.
  2. Місце, де щойно спиляли гілку (особливо, якщо її діаметр більше 1 см) варто зачистити садовим ножем та змазати варом. Адже в іншому випадку необроблений зріз може призвести до висушування збереженої частини гілки.
  3. Уражену хворобами гілку потрібно повністю спилити до «кільця». Залишати пенька — неможна.
  4. Навколо кореневої шийки штамба щеплених дерев і кущів потрібно обов’язково прибирати порослі. Варто постаратися якомога глибше вирізати їх «на кільце» біля самої основи.
  5. В осінню пору року не радять вкорочувати гілки на деревах. Але якщо це необхідна процедура, то краще це робити навскоси. Гострий кут має знаходитись трішки вище бруньки. Адже куди заверне її верхівка, туди і будуть навесні рости нові пагони.
  6. Також, не менш важливими є й інструменти, які використовуються під час обрізки дерев. Вони мають бути ідеально чистими та гострими. Адже тупі інструменти можуть «зажувати» кору, або залишати рвані рани.
  7. Для обробки обрізаних місць ідеально підходять садовий вар або глиняна бовтанка, яку складають із 2 частин глини та 1 частини коров’ячого гною.

Нехай ваш сад буде здоровим та приноситиме найкращі плоди.

Схожі статті

Підживлення редиски золою: 3 способи застосування для найкращого результату

Зола — це не просто залишки після багаття чи грубки, а справжній скарб для грядки з редискою. Використовувати її можна кількома способами, кожен із яких має свої плюси.

На ці троянди можна дивитися годинами: 3 найкрасивіших сорти для домашнього саду

Вони не лише прикрашають сад, а й не потребують багато зусиль для вирощування та догляду. Тому саме ці сорти троянд українські квітникарі та ландшафтні дизайнери обирають найчастіше.

Листя сохне й скручується – забудьте про врожай: як подарувати смородині друге життя в 2025-му

Час від часу дачник зіштовхується з такою проблемою, коли листя смородини починає сохнути та скручуватись - що робити в такому випадку? Садівники розставили всі крапки над "і".

Аґрус буде ломитися від ягід: 3 ложки під кущ і врожай збільшиться в 3 рази

Виростити солодкий, як мед аґрус – цілком можливо у власному саду. Для цього під кожен кущ додають по 3 ложки засобу, що збільшить врожай ягід втричі. Про цей засіб розповідає "Сенсація".

Цей метод підійде для самих ледачих: вирощую цибулю китайським способом – чемпіон 2025

Китайський метод вирощування цибулі - як вам така ідея? Городники розповіли, в чому перевага даного способу і як правильно садити овоч. Подробиці.

“Зачаклована” вода – і морква солодка й велика: чим полити цей овоч, щоб врожаю було на всіх

Не завжди виходить отримати солодку моркву при зборі врожаю, але якщо знати, що робити на самому початку, тоді все простіше, ніж здається - чим поливати цей овоч і що треба знати про посадку?